Proszę o pomoc w dobraniu sprzętu

Jak już wyżej odpowiedzieli - przez zasilacz do wymiany, 300 zł to niestety za mało. Bo rozumiem, że chcesz grać ? Za pewne w nieco wyższych rozdzielczościach niż 1024x768? I najlepiej w nowości? Nie da rady.

Poza tym, cokolwiek się kupi za te pieniądze, to będzie jak zamiana Malucha na Poloneza. Wyrzucisz kasę w błoto. Uzbieraj nieco więcej na coś nowszego.

Hm może inaczej , oto co posiadam obecnie :

Karta Graficzna : Nvidia Geforce 9800 GT 1 GB

Zasilacz : Corasair 550 W

RAM : 6 GB good RAM.

Procesor : AMD Phenom II x4 965 3.4 ghz Black Edition

Płyta gł : GA-M68M-S2P

Części jakie posiadam ,które udało mi sie kiedys nabyc to : AMD FX x6 6300 , dysk 1 TB,kilka wiatraków,obudowa Akyga Gaming (za wszysto dalem może z 60 zł) chcę zrobić Upgrade tego PC lub złozyć cos innego:)

Jeśli zestaw ma być do gier to warto w pierwszej kolejności skupić się na karcie graficznej. Aktualna to zabytek i po zmianie np. na GTX 660 zauważysz ogromną różnicę wydajności w grach. Przede wszystkim grywalne będą nowe tytuły, co nie jest możliwe na 9800GT.
Nic innego w budżecie 300zł nie można zrobić z tym zestawem.

Jeżeli miałbyś płytę główną zdolną podkręcić tego Phenoma do ok. 4 GHz to spokojnie daje radę w dzisiejszych grach w 1080p. I to nawet w wyższych ustawieniach. :wink: Jednak ten CPU jest oficjalnie nie wspierany, także np. w Falloucie 4 czy GTA 5 wręcz na Ultra jest stabilne +30 fps, tak nie wiadomo jak by było w np. AC Origins.

Niestety, ten Gigabyte którego masz za nic nie da rady czegoś takiego osiągnąć.

FX X6 6300 też dałby radę z nowszymi grami, nawet lepiej niż ten Phenom. A już tym bardziej po OC. Z GTX 1060 spokojnie wyciąga +30/40 fps w AC Origins. Jednak to jest procesor z epoki ram DDR3, a Ty masz DDR2. Także zaś GPU + płyta + RAM do niego…nieosiągalne za 300 zł. :wink:

Hm procek i tak sprzedam tego FX a zamierzam sie na RAdeona HD5570 lub 6670 i Radeona R7 240 te 3 karty mnie interesują

Do gierek e-sportowych wystarczy. Do czegokolwiek nowszego już nie bardzo. :wink:

w GTA V, W2K15/16 ,BF 1 widzialem da sie luzno grać FIFA mnie nie interesuje,w tym roku przegiete wymagania,nawet w WIedzmina 3 da sie grac na tych kartach jak patrzalem testy.

To bardzo słabe karty graficzne. Jeśli chcesz coś poważniej grać, gtx 660 to praktycznie minimum. Przy r7 240 w battlefield 1 zagrasz na niskich, częściowo średnich ustawieniach graficznych w 768P przy płynności w granicach 30 klatek. Pozostałe dwie to jeszcze gorszy krap niewarty zakupu.

GTX 660 nie moge wyszukac taniej niz ponad 300 zł znalazłem GTX 550 TI za 170

Jeśli dołożenie ok. 50zł stanowi duży problem to na ta chwilę za 300 możesz dostać np. Gtx 750 Ti http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7135122265 Karta trochę słabsza od gtx 660. Sporo szybsza od redeonów wyżej czy starego 550 ti.

I pytanie czy t ego FX 6300 moge włożyć do tej płyty głównej która posiadam?

Fx nie możesz zamontować, to inny socket.

Moim zdaniem, kup coś typu 650 Ti (Boost) / 750 Ti, wpakuj do tego Phenoma co masz i póki co to przeżyj. Uzbieraj kilka stówek więcej i będziesz mógł tworzyć coś z nowoczesną podstawą. Nic innego nie ma tu sensu.

na PCI 2.0 moge kupic karte do PCI 3.0?

Tak. W przypadku kart ze średniej czy niskiej półki różnica będzie (prawie) niezauważalna.

zamierzam dolozyc tez dysk ssd ,komputer potrafi sie przywisic,wolnow czytuje grę np lola…

SSD na pewno pomoże, ale we wczytywaniu gier to też spora rola procesora. I właśnie na Phenomie dalej może nie być zbyt różowo.

z tym że LoL działał mi sprawnie,bez cięc, teraz od niedawna mam zawieszke przy znalezieniu gry i lol mi sie zawiesza;/ Nie wiem co jest tego powodem,czy karta już obecna nie daje sobie rady czy coś nie tak z systemem

Sprawdzałem temp podzespolow i są normalne max 51 stopni ,nie wiem co jest powodem zawieszen systemu ,moze ktos pomoc?

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: Wybór podzespołów