Wymiana procesora

Witam Czy możecie mi doradzić ?

Chce wymienić Procesor a jak procesor to i płyta główna .
Co doradzicie do Gier i oglądania filmów w 4 K ?
Kaska ok 500 zł
Co posiadam :
Ram 8 gb 1333mHz
MSI GT 630 4 Gb
ssd 120 gb
Hdd 500 gb
zasilacz Tracer 420w Power supply silent

Nie podpinaj się pod bieżące tematy. Każda sprawa jest indywidualna. Wydzieliłem Twój post do osobnego wątku. Pozdrawiam

Ten Tracer to tykająca bomba, która jak wysadzi - spali wszystko do czego jest podłączona. :wink: Tak więc jak chcesz podpinać nowy i wydajniejszy sprzęt, wypadałoby wydać niecałe 200 zł na coś przyzwoitego, jak np.

Co do RAMu nie podałeś najważniejszej informacji - jaki typ? DDR2, DDR3, DDR4? Jaką obecnie masz płytę i procesor? Karta graficzna też niezbyt nadaje się do gier, o których napisałeś.

Ram DDR 3 .

Jak napisałem wyżej Płytę i procesor chce zmienić

A powiesz co masz teraz czy to tajne? :slight_smile: Za 500 zł nie ma wiele możliwości, także jak masz np. jakąś płytę z epoki 2-4th gen Intela to najlepiej sam CPU wymienic (o ile tez nie masz i5 czy nawet i7).

intel Pentium e5700
PŁYTA GŁÓWNA MSI MS-7592

moja propozycja :
Intel CORE i5-3470
ASUS P8P67 Rev. 3.0

No ok, to sens jak najbardziej jest. :wink: I tak, to jest też optymalny wybór w tej cenie. Tylko przypominam kwestię zasilacza. Sam fakt, że Twoja obecna płyta ma zasilanie CPU na 4-pin, a ten Asus - 8-pin. No i oczywiście taki 4-rdzeniowy i5 ma dużo większe zapotrzebowanie na prąd niż 2-rdzeniowy Pentium.