Proszę o pomoc w kupnie procka

Witam. Zabrałem się za ulepszanie mojego sprzętu. Kartę graficzną już wymieniam, teraz czas na procka…

Aktualnie mam AMD Athlon XP 1800+ po podkręceniu wyciąga 1.53 GhZ.

Moja płyta główna to ASRock K7NF2-RAID. Proszę mi doradzić dobry procek do 130 zł żeby wszedł na tą płytę i żeby była różnica między obecnym a nowym. Może być z allegro.

Chcesz różnicę to musiałbyś wziąść Athlona 64(S939) Na Bartku (SA) nie zobaczysz jakiejś kolosalnej różnicy imo się nie opłaca kupować innego. Nie warto.

A może lepiej zainwestować w nową płytę główną, uzbierać sobie więcej kasy i kupić razem z prockiem.

Ale jak już tak bardzo by chciał tego proca na SA to tylko Athlon XP 2500+(@3200+ 2.2GHz z palcem w…) najlepiej ze steppingiem AQZFA i datą prod. nie większą niż 0335(do 0339 mogłyby jeszcze być ale tu już występuje random bo nie wszystkie mają odblokowany mnożnik), no i możliwie z jak najniższym batch’em.

Ostatnio męczyłem jednego kolesia ^^ na allegro co tam opycha nowe Athlony XP 2800+ chciałem wiedzieć czy ma jakieś konkretne sztuki, no i znalazłem ale to tylko tak informacyjnie bo 3 batów to ja nie dam za proca na SA :stuck_out_tongue:

AXDA2800KV4D Y86935624 0034 batch - im niższy tym lepiej

AQZFA 0335VPMW Stepping Data produkcji - rok|tydzień a ostatnie to kod serwisowy najlepiej żeby tam nie było cyfry. No i takie można kręcić :slight_smile:

Kolego tego procka nie zamontujesz na tej płycie ASRock K7NF2-RAID bo ona ma Socket A a nie Socket 939, trzeba by płytę główną zmienić na taką z Socket 939 wtedy ten procek będzie się nadawał.

Blastoise ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jakie wejście jest potrzebne do Core 2 Duo ?

s.775

dobra płyta to koszt ok. 300zł… do tego procek albo e2160 albo e8200/8400

inne są nieopłacalne i nie warte polecenia… pierwszy kosztuje 200zł a drugi ok 560zł a trzeci ok 760zł…

Jak do pierwszego procka E2160 to bardzo dobrą płytką jest

Gigabyte GA-P31-DS3L IP31 s775

Za +/- 190zł. Znakomita alternatywa.

Patrz na to co mam w opisie i patrz co napisałem w poście koło tego athlona64. Przecież wiadomo, że musiałby płytę zmienić ale w takiej cenie do starego kompa to oczywiste, że ten athlon byłby lepszym rozwiązaniem od bartka 2500+. A poza tym sama płyta pod s775 to nie jedyny wydatek(nie biorę pod uwagi proca bo to chyba jasne).

teoretycznie mozesz kupic cos takiego co pomoze ci wykorzystac pozostala czesc sprzetu jaka posiadasz, czyli pamiec i grafike

dobrym wyjsciem jest kupno takiej plyty glownej:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=A … REDUAL-SAT

i takiego procesora

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=D … E2160+1.8G

i mozna powiedziec ze to bedzie 100 razy wydajniejsze i lepsze pod dalsza ewent. rozbudowe niz starocie z allegro, a przy tym napewno wykorzystasz swoje pozostale sprzety typu pamiec, grafika, dyski itp.

to jest ok… ale w przyszłości zainwestujesz w lepszą płytę bo ta to słaba jest…