Proszę o pomoc w kupnie procka

(Spinio09) #1

Witam. Zabrałem się za ulepszanie mojego sprzętu. Kartę graficzną już wymieniam, teraz czas na procka...

Aktualnie mam AMD Athlon XP 1800+ po podkręceniu wyciąga 1.53 GhZ.

Moja płyta główna to ASRock K7NF2-RAID. Proszę mi doradzić dobry procek do 130 zł żeby wszedł na tą płytę i żeby była różnica między obecnym a nowym. Może być z allegro.

(Maniekz1985) #2

Chcesz różnicę to musiałbyś wziąść Athlona 64(S939) Na Bartku (SA) nie zobaczysz jakiejś kolosalnej różnicy imo się nie opłaca kupować innego. Nie warto.

(Karmel) #3

A może lepiej zainwestować w nową płytę główną, uzbierać sobie więcej kasy i kupić razem z prockiem.

(Maniekz1985) #4

Ale jak już tak bardzo by chciał tego proca na SA to tylko Athlon XP 2500+(@3200+ 2.2GHz z palcem w...) najlepiej ze steppingiem AQZFA i datą prod. nie większą niż 0335(do 0339 mogłyby jeszcze być ale tu już występuje random bo nie wszystkie mają odblokowany mnożnik), no i możliwie z jak najniższym batch'em.

Ostatnio męczyłem jednego kolesia ^^ na allegro co tam opycha nowe Athlony XP 2800+ chciałem wiedzieć czy ma jakieś konkretne sztuki, no i znalazłem ale to tylko tak informacyjnie bo 3 batów to ja nie dam za proca na SA :stuck_out_tongue:

AXDA2800KV4D Y86935624 0034 batch - im niższy tym lepiej

AQZFA 0335VPMW Stepping Data produkcji - rok|tydzień a ostatnie to kod serwisowy najlepiej żeby tam nie było cyfry. No i takie można kręcić :slight_smile:

(Emilmlo) #5

Kolego tego procka nie zamontujesz na tej płycie ASRock K7NF2-RAID bo ona ma Socket A a nie Socket 939, trzeba by płytę główną zmienić na taką z Socket 939 wtedy ten procek będzie się nadawał.

(Agatonster) #6

Blastoise ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Spinio09) #7

Jakie wejście jest potrzebne do Core 2 Duo ?

(Dawid Dzidzi) #8

s.775

(klopas) #9

dobra płyta to koszt ok. 300zł... do tego procek albo e2160 albo e8200/8400

inne są nieopłacalne i nie warte polecenia... pierwszy kosztuje 200zł a drugi ok 560zł a trzeci ok 760zł...

(Mateusz 931) #10

Jak do pierwszego procka E2160 to bardzo dobrą płytką jest

Gigabyte GA-P31-DS3L IP31 s775

Za +/- 190zł. Znakomita alternatywa.

(Maniekz1985) #11

Patrz na to co mam w opisie i patrz co napisałem w poście koło tego athlona64. Przecież wiadomo, że musiałby płytę zmienić ale w takiej cenie do starego kompa to oczywiste, że ten athlon byłby lepszym rozwiązaniem od bartka 2500+. A poza tym sama płyta pod s775 to nie jedyny wydatek(nie biorę pod uwagi proca bo to chyba jasne).

(Spearmint) #12

teoretycznie mozesz kupic cos takiego co pomoze ci wykorzystac pozostala czesc sprzetu jaka posiadasz, czyli pamiec i grafike

dobrym wyjsciem jest kupno takiej plyty glownej:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=A ... REDUAL-SAT

i takiego procesora

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=D ... E2160+1.8G

i mozna powiedziec ze to bedzie 100 razy wydajniejsze i lepsze pod dalsza ewent. rozbudowe niz starocie z allegro, a przy tym napewno wykorzystasz swoje pozostale sprzety typu pamiec, grafika, dyski itp.

(klopas) #13

to jest ok... ale w przyszłości zainwestujesz w lepszą płytę bo ta to słaba jest...