Prosze o pomoc w odzyskaniu danych z dysku twardego

Witam,

niedawno moj maz postanowil podrasowac swoj komputer. Dokupil sobie do tego wszystkiego nowy dysk … stary posiadal dwie partycje … partycje zlikwidowal, dysk zostal sformatowany … nie znam sie na tym zupelnie, ale mysle ze taka byla kolejnosc.

Na tym wlasnie dysku, mialam wszystkie zdjecia naszych dzieci, filmy z ich pierwszych krokow itp. … chyba mi zaraz serce peknie, bo sie okazuje, ze moj Pan i Wladca zrobil kopie wszystkiego tylko nie tego co bylo na pulpicie. Wszystko przepadlo, a mnie sie chce po prostu wyc … .

Wiem, ze to nie jest forum o babskich tkliwosciach, wiec prosze o wybaczenie, ale naprawde w zyciu mnie tak nie rozczarowano … to jakby ktos uciol mi reke, kawalek najpiekniejszej historii.

Powiedzcie ze da sie to jakos uratowac … moze ktos bedzie umial mi pomoc … moze da sie cos jeszcze zrobic?, … moze jednak jest jakis spoasob???

Podpowiedzcie prosze co robic??? ![-o<

Aga

Witam,

odradzam korzystania z oprogramowania do odzyskiwania danych (jak mogą doradzać koledzy), gdyż nieumiejętne ich użytkowanie może jedynie pogorszyć sytuację.

Zalecam udać się z dyskiem twardym do serwisu specjalizującego się w odzyskiwaniu utraconych danych. Opłata za taką operację może znacząco uszczuplić budżet (cena od 400zł wzwyż), ale to chyba nic w porównaniu z wartością sentymentalną utraconych materiałów?

************ ma 100% skuteczności w odzyskiwaniu danych - http://*************

Bezp

Pozdrawiam.

EDIT: Dysk wypiąć nie wykonywać już na nim żadnych operacji. Mogłoby to utrudnić odzyskanie danych i zwiększyć koszt.

jak ktoś ma taką kaske na wydanie to prosze badzo-to najlepszy sposób udac się gdzieś ale znam lepsze sposoby, kup jakiś program do odzyskiwania danych np. z allegro używany wyniesie cie to niewiecej niż 100zł-a dane odzyskasz na 99%- ja kiedys miałem na C: ważne pliki a później zrobiłem SZYBKIEGO formata C:\ i jeszcze system postawiłęm i uwaga-wszystkie pliki .doc odzyskałem, tak więc to dowód że tak można, użyłem pełnej wersji programu Recover My Files świetny program odzyskuje mase plików różnego formatu-jednak taka operacja trwa dośc długo-dysk 40GB odzyskuje się ok. 5-6 godzin-ale ważne, że dane program mi odzyskał w całości tak jak miałem przed formatem

B.ważna sprawa-partycja formatowana trybem szybkie formatowanie jest do odzyskanie a taka sformatowana normalnym długim formatem wykasowuje wszystkie dane-to jest nie do odzyskania-w domu- bo w firmach zajmujących się takimi rzeczami wszystko da się odzyskać :smiley:

@UP - Zgadzam się, że istnieje bardzo skuteczne oprogramowanie i wysokie prawdopodobieństwo odzyskania danych, ale do tego jest konieczna średnia wiedza komputerowa (nie chcę broń Boże obrazić autorki tematu!). Najbezpiecznej (niestety niezbyt tanio) wyjdzie w serwisie.

BArdzo Ci dziekuje za te wiadomosc, musze Cie jednak troche sprostowac … 400 zll wydalabym nawet w tej chwili, choc dla mojego budzetu to nie malo. Dzwonilam do firmy i sprawa jest jednak duzo drozsza … diagnoza 300 zl do konca czerwca nie place za nia chyba ze dane sie da odzyskac a ja jednak zrezygnuje, pozniej musze wylozyc 1500 do 3000 zl, bo dane sa do odzyskania na pewno.

Zalamka. :frowning:

Stać cie na nowy dysk?

Jeśli tak, to zaoszczędziesz “pare” złotych nie wysyłając dysku do “najlepszych specjalistów”.

Zastosuj się do jedynej sensownej porady zawartej w tym co pisała reklama ontracka, a mianowicie:

… a potem można próbować odzyskać dane metodami dużo mniej kosztownymi. Nawet używając darmowych programów (ew. wersji trial) może się udać odzyskać 50-90% plików. Ale pod warunkiem że na dysku nic już nie będze zapisywane, bo każda operacja zapisu zmniejsza szanse odzyskania plików.

rodzynek72 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli został tylko sformatowany i nic na niego nie było wrzucane, bądź niewiele, to polecam GetDataBack for NTFS lub GetDataBack for FAT (w zależności od systemu plików dysku), powinien sobie poradzic

Można też skorzystać z http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … covery+4.0 jest to bardzo dobry program - przy jego pomocy mało, że odzyskałem wszystkie zdjęcia po uszkodzeniu karty pamięci aparatu, to jeszcze za drugim razem odzyskałem nim większość zdjęć po jej sformatowaniu… Program swoją drogą nie tylko jest do odzyskiwania zdjęć, ale też innych plików…

Ze względu na fakt, że program jest w j. angielskim zamieszczam na wszelki wypadek link do polskiej instrukcji: http://burcon.pl/karty/5gratisow/ebooks … PECTOR.doc

Ja równierz odradzam wybierania sie do specjalistycznych firm, wystarczy iść do porządniejszego serwisu komputerowego i taka operacja jesli dysk był oformatowany metodą szybką i nie zostało na nim nic nagrane będzie kosztować poniżej 100zł, w sumie tak mnie skasowano ;] A polecam rónierz program EasyRecovery Professional formy Ontrack, która zajmuje sie profesionalnym odzyskiem danych, dzieki niemu sam w warunkach domowych odzyskałem z dysku 40Gb prawie 50Gb :stuck_out_tongue: Tylko taka operacja trwa bardzooo długo i wymaga dodadkowego dysku, ale mysle, że gra jest warta świeczki :slight_smile:

Życzę powodzenia :!:

Naprawde bardzo dziekuje wszystkim. Dzis moj M ma sie zabrac do pracy … ostatecznosc to pomoc firmy profesjonalnej … trzymajcie kciuki. ![-o<

jesli to sa tylko pliki .jpg lub z firmowych aparatow fotograficznych uzyj photorec powinien odzyskac wiekszosc za darmo :slight_smile: