Prosze o pomoc, w przetłumaczeniu zdania


(Hpiwo14) #1

Witam, proszę o pomoc w przetłumaczeniu tego zdania na angielski.

 

 

 

 

Będe bardzo dzwieczny za pomoc.


(Jjoasz) #2

ale, z sensem czy bez, znaczy wiernie czy logicznie?

 

my CPU going to be overheated - is it my fault - possible wrong mount…


(Fudala) #3

The processor overheats to well beyond 85 degrees C. Despite all the high temperature the radiator is completely cold.


(system) #4

Procesor przegrzewa się do ponad 85C, nie oddaje w ogóle ciepła na radiator, który cały czas jest zimny, pomimo tak wysokiej temperatury.

 

The processor is overheating to over 85*C, he does not reflect whatsoever on the heat sink that is always cold, though such high temperatures.


(Hpiwo14) #5

Musze opis problemu dołączyć do procesora, który chce wysłać na gwarancję do serwisu Intela.

Więc musi być z sensem, bo nie chciałbym, żeby Panowie w serwisie mieli zagadkę. W dziale pomocy kazali mi go odesłać, ale nie wiem, czy info, które wysyła się do nich, trafia do serwisu, ale wątpię, bo u nas tez trzeba dołączyć opis usterki.


(lordjahu) #6

 

To intel nie ma oddziału serwisowego w Polsce by np. napisać po Polsku ?


(Hpiwo14) #7

 

Nie ma, ma tylko 2 siedziby w Gdańsku i Warszawie, serwis jest w Holandii.


(roobal) #8

Żeby ułatwić sobie życie, to oddaj na gwarancję do sklepu, w którym kupiłeś procesor, ja zawsze tak robię z róznego rodzaju sprzętem/elektroniką. Wówczas to sklep martwi się o opis problemu, a jako firma zapewne zatrudniają profesjonalnego tłumacza.

Poza tym, skoro serwis jest w Holandii, to powinieneś napisać po niderlandzku.


(lith) #9

Z angielskim sobie poradza, a dokładanie sklepu to tylk dodatkowe ogniwo, czyli wydłużenie czasu całej procedury. Ja się staram w miare możliwości korzystać bezpośrednio z serwisu producenta (chyba, że dany sklep oferuje jakieś ponadstandardowe, ciekawe warunki)


(roobal) #10

No wiadomo, że wydłuża, ale nie mam czasu szukać serwisu i kombinować wolę ten obowiązek przenieść na sklep, poza tym często sklep daje tylko paragon, a gwarancję wypełniają dopiero przy zgłoszeniu reklamacji, więc i tak muszę się tam pofatygować.

Wiem, że z angielskim sobie poradzą:)


(lith) #11

Jeszcze jak sklep jest na miejscu to się rzeczywiście mozna zastanawiać. Jak trzeba wysyłać to zdecydowanie wolę w miejsce docelowe. Zazwyczaj z serwisem się dużo łatwiej dogadać- przy lepszych serwisach całość potrafi zająć nawet 2–3 dni. Np. serwis Samsunga potrafił przesłać nowy sprzęt na drugi dzień i ten sam kurier zabierał stary. Ale rzeczywiście trzeba zwracać uwagę na to, żeby ewentualną kartę gwarancyjną wypełnili. Ja mam pecha do zakupów przez neta i bardzo dużo rzeczy muszę reklamować, więc zależy mi na czasie. .


(Hpiwo14) #12

Sklep nie wchodzi w grę, bo jest za Oceanem. We wtorek wysyłam procesor.


(Spindelnspi) #13

 

Żartujesz sobie ? To klient reklamując sprzęt podaję usterkę i okoliczności występowania. Sklep ma prawo obciążyć klienta kwotą “xxx” PLN za bezpodstawne reklamowanie sprzętu czy to z tytułu gwarancji czy niezgodności towaru. Ponadto zdecydowanie warto samemu korzystać z serwisów producentów bo jest zdecydowanie szybciej np. wysyłka dysku do Seagate to z 3-5dni. Sklep nie wysyła 1 sztuki tylko czeka jak się trochę dysków zbierze.

 

Jednak jest i druga strona medalu, jeżeli sklep sprzedaje dużo CPU Intela to ma np. 3 “reklamacje w ciemno” czyli dzwonisz do Intela, halo CPU nie działa, Intel: ok wysyłamy drugą sztukę. Przyjeżdża kurier z nowym CPU i od razu zabiera stary CPU. Stary może być w 100% sprawny i Intel nic nie zrobi sklepowi.


(roobal) #14

Jak czytasz, to czytaj ze zromuniem. Wiadomo, że klient podaje powód reklamacji, ale to sklep martwi się o to w jakim języku wysłać opis.