Proszę o pomoc w sprawie opery i avant browser

Witam!

Myślę, że ktoś z Państwa pomoże mi wyjaśnić Problem.

Konkretnie mam 2 Windowsy ( Win XP Home Edition ).

Na moim systemie XP otwieram strony, linki z GG przez ‘Opere’.

Dosyć długo mam system i np. kiedy ktoś wyśle mi Link na GG np. jest to strona http://www.google.pl kiedy klikam na niego wchodzi mi przez Avant Browser. No właśnie, ale ja mam zainstalowaną Operę. Dość długo kiedy klikałem na link otwierało mi przez Operę. A teraz przez Avant Browser. Mój tata na 2 ( Windowsie XP ). Korzysta do przeglądania stron Avant Browser. Myślę, że Windows otwiera przez Avant Browser bo jest to nakładka na Internet Expolorer… Bardzo proszę o POMOC.

Podsumowując: Chodzi mi oto, że kiedy kolega wyśle mi Link do strony na GG lub na e-Maila to kiedy na niego klikne otwierała mi się strona w programie Opera a nie w Avant Browser… Serdecze Dziękuję

Po pierwsze to nie krzycz!

Przypuszczam że odinstalowanie Avanta i IE oraz ustawienie Opery na domyślną przeglondarkę rozwiąże problem

Skoro masz oddzielną instalkę niż ojciec, na której nie używasz Avanta to z powodzeniem możesz tak zrobić :slight_smile:

ke a po kiego odinstalowywać IE :?

w IE ==> narzędzia =>opcje=>programy=> program IE ma sprawdzać czy jest domyślną przeglądarke=>zastosuj. Teraz restracik IE i program się pyta czy ma być domyslnym ==> zgadzasz się.

Teraz otwierasz operę => narzędzia=>preferencje=>zaawansowane=> programy=> opera ma sprawdzać czy jest domyślną przeglądarką => ok.

Restarcik opery i gdy się zapyta zgadzasz się na to, aby była domyślną.

Dokładnie tak zrobiłem i to samo :frowning:

Hmm…

Złączono Posta : 16.01.2006 (Pon) 20:06

Dalej otwiera przez Avanta… Probowałem w opcjach: Outlock Expres, ale tam nic nie ma przez co ma odpalać. Ale przez GG# zrobiło się dobrze. Klikam w link i odpala przez Opere. A tu nie ( Outlock Expres ). Jakieś porady, czy dać sobie spokój… ?

skoro nie używa to po to aby w przyszłości uniknąć podobnych “przestawień” IE na domyślną przeglądarkę :smiley:

może to troche zawiłe ale skuteczne :slight_smile:

i może dla formata systemu? Przecież cały windows jest oparty na IE i jej brak powoduje niestabilnośc wina a w konsekwencji :x

Witheld jak Ci nie przeszkadza to daj sobie spokój :slight_smile:

PS. a odinstalowałeś samego Avanta? Jak nie to spróbuj

Dam spobie spokój chyba … Ale jak coś to piście dalsze propozycje:)

Opera /Narzędzia/Preferencje/Zaawansowane/Programy/Szczegóły i tu typy plików i protokoły skojarzone z Operą.Nie jestem pewien czy o to ci chodziło?

Jest jeszcze jedna opcja… Odinstaluj AB i zainstaluj jeszcze raz, ponieważ AB ma po instalacji taki komunikat

czy cos w tym stylu ale jeśli ktoś zaznaczył, żeby nie pokazywało się więcej to okienko i zaznaczył tak, to AB po każdym resie kompa jest nadal domyślny…taki urok… Wiem bo sam miałem z tym problem… Przeinstaluj AB, taka jest moja rada