Proszę o pomoc w sprawie podkręcenia sprzętu

Witam.

Kupiłem jakiś czas temu nowe części do kompa i chciałbym je troszke podkrecic. Miałbym do Was prosbe zebyscie pomogli mi w jaki sposób mam to zrobić. Próbowałem zmieniać FSB w Biosie, ale niestety jest zablokowana. Wyczytałem, że mojego procka można podkręcić do 3,8GHz zmieniając napięcie na 1,5V i efektywna czestotliwosc taktowania na 475. Obecnie wynosi ona 333 i jest zablokowana nawet przy ustawieniach manualnych. Mam bios Ami.

Komputer ma następujące parametry:

płyta główna: Asus P5KC

http://www.agito.pl/socket_775/asus_p5kc.776.43518.html

procesor: Intel Core 2 Duo 2x2,66GHz

http://www.agito.pl/core_2_duo/intel_co … 42011.html

pamięci RAM: Geil 2x1GB Duak channel

http://www.agito.pl/ddr_2/geil_ddr2_pc6 … 39841.html

karta graficzna: Asus 8600GT

http://www.agito.pl/seria_8/asus_geforc … 41957.html

Nie wiem czy potrzebne są zdjęcia biosu więc narazie jeszcze ich nie umieszczałem. Bardzo Was prosze o pomoc jak najlepiej to wszystko skonfigurować, co można podkręcić.

Jaki masz zasilacz?

W biosie napewno jest opcja do odblokowywania mnożnika/szyny FSB

Podność FSB stopniowo co 10-20, a jak komp nie wstanie to daj więcej napięcia (Vcore i NB)

zasilacz mam 400V. Wlasnie musze znalezc jakas opcje w biosie która to wlacza. Szkoda ze nie mozna nigdzie znalezc instrukcji lub poradnika do biosów w necie po Polsku.

raczej Watt (400 W ) chyba, ze mieszkasz w kraju, w którym jest takie napięcie… podaj model i markę bo jeśli to tracer / codegen i tym podobny szajs za O/C się nie bierz…

sorki Watt, firma Qoultec

Co to w ogóle za zasilacz? dostałeś go razem z obudowa? jeżeli tak to natychmiast do zmiany, ja bym sie bal w ogóle podłączyć go do tego kompa…Sprawdz na naklejce ile ma amperów na linii 12v i ile ich jest

tak dostałem go razem z obudowa

i zmierzyć miernikiem jak trzyma napięcia tutaj normy ATX:

Napięcie —|-- Wachanie --|— Min. ----|— Max. —|


+3,3V ------|------ 5% ------|— 3,14V --|— 3,46V --|


+5,0V ------|------ 5% ------|— 4,75V --|— 5,25V --|


–5,0V ------|----- 10% ------|— 4,50V --|— 5,50V --|


+12,0V -----|------ 5% ------|-- 11,40V–|-- 12,60V --|


–12,0V -----|----- 10% ------|-- 10,80V -|-- 13,20V --|


zapewne do zmiany, google milczy o tych zasilaczach…

czyli nikt mi nie pomoze jak odblokowac szyne FSB w biosie Ami bios

Nazar777 sie weź za wymianę zasilacza :?

I jak wymienie zasilacz to bedzie lekiem na cale zlo? Nie uwazam zeby on byl az taki zly, kupilem go rok temu. I co przez to odblokuje sie szyna FSB w biosie?

amarcrox warrior 450W i możesz spokojnie sie brac za OC

i co jak zamontuje nowy zasilacz to odblokuje mi sie juz szyna?

Nie, ale nie będzie przykrych sytuacji związanych z o/c np. spaleniem sprzętu. :?

Witam. Mam pytanko…

Dlaczego tak jest, że jak podkręcam procka programem Asusa: Asus Al Suite to pokazuje mi na poczatku mnożnik prawidlowy x8, a po chwili zmienia go na mnożnik x6. Co prawda w systemie wychodzi na to, że mnoży FSB przez 8, ale zastanawia mnie dlaczego tak siedzieje. Jeszcze jedno pytanko. Co to jest RPM? Lepiej jak jest mniej czy wiecej?

rpm - obroty na minute, więcej daje niższą tempteraturę ale wiecej hałasu.

Mnożnik spada bo nic nie robisz na kompie, to jest jedna z rzeczy jakie robi system oszczędzania energii w c2d.

jeszcze jedno pytanko :slight_smile: udalo podkrecic mi sie procka do 3,2 GHz (400x8) i wtedy dziala stabilnie w tescie 3dmark 2003. Sprobowalem tez zrobic wiecej i ustawilem na 3,6GHz (450x8) wszystko dziaalo super do puki nie urochomilem 3dmarka. W pewnym momencie animacja stanela i komputer sie zresetowal. Czy zalecacie zostawic wieksza czestotliwosc pomimo ze na 3dmarku sie wysypalo. Czy zostawic raczej 3,2GHz tym bardziej ze stosunek czestotliwosc FSB i ramu jest 1:1.

Testuj kompa po o/c Orthosem.

ile minut ma pracowac w stresie?

10h żeby mieć pewność, test blends najlepiej.

Złączono Posta : 22.09.2007 (Sob) 23:00

A i jeśli nie korzysta z kilku rdzeni (w menadżerze zadań zobaczysz czy wszystkie rdzenie idą na 100%) to włącz drugą kopię orthosa i ten sam test odpal.