Proszę o pomoc w sprawie usunięcia nieznośnego trojana

Witam wszystkich serdecznie. Jestem zupełnie zielony w sprawach systemu operacyjnego i problemów z nim…potrafię korzystać z niego w sposób amatorski…Mam problem z trojanem i mam nadzieję,że uzyskam tu poradę. Mam program antsspyware a-squared-free, który wykrywa trojana trojan-downloader-win32.fraudloader!ik, którego udajesię usunąć. Po każdym uruchomieniu komputera pojawia się coraz więcej komunikatów o innych zagrożeniach. Po każdym uruchomieniu wyświetla tez informację o uszkodzeniu pliku msword.exe, a następnie wykrywa masę różnych wirusów. Zobaczyłem ,ze piszecie o programie hijackthis i wykonałem operację zgodnie z instrukcją oto log proszę O RADĘ WIELKIE DZIĘKI! !!

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 14:25:08, on 2009-08-14

Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16876)

Boot mode: Normal

Running processes:

I:\WINDOWS\System32\smss.exe

I:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

I:\WINDOWS\system32\services.exe

I:\WINDOWS\system32\lsass.exe

I:\WINDOWS\system32\svchost.exe

I:\WINDOWS\System32\svchost.exe

I:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

I:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\sched.exe

I:\WINDOWS\Explorer.EXE

I:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

I:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe

I:\WINDOWS\Mixer.exe

I:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE

I:\Program Files\Winamp\winampa.exe

I:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe

I:\Program Files\CyberLink\PowerDVD8\PDVD8Serv.exe

I:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe

I:\WINDOWS\system32\msword98.exe

I:\WINDOWS\system32\msword98.exe

I:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

I:\WINDOWS\System32\svchost.exe

I:\WINDOWS\System32\svchost.exe

I:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe

I:\PROGRA~1\Ashampoo\ASHAMP~2\PopUpKiller.exe

I:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe

I:\Gadu-Gadu\gg.exe

I:\Program Files\a-squared Free\a2service.exe

I:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\soffice.exe

I:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\soffice.bin

I:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avguard.exe

I:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

I:\Program Files\CyberLink\Shared files\RichVideo.exe

I:\WINDOWS\System32\snmp.exe

I:\WINDOWS\system32\svchost.exe

I:\WINDOWS\system32\svchost.exe

I:\WINDOWS\Temp\wpv751250109698.exe

I:\WINDOWS\System32\svchost.exe

I:\WINDOWS\System32\svchost.exe

I:\WINDOWS\System32\svchost.exe

I:\Program Files\Skype\Plugin Manager\skypePM.exe

I:\WINDOWS\System32\svchost.exe

I:\WINDOWS\System32\svchost.exe

I:\WINDOWS\System32\svchost.exe

I:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

I:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Winamp Search Class - {57BCA5FA-5DBB-45a2-B558-1755C3F6253B} - I:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll

O3 - Toolbar: Winamp Toolbar - {EBF2BA02-9094-4c5a-858B-BB198F3D8DE2} - I:\Program Files\Winamp Toolbar\winamptb.dll

O3 - Toolbar: Google Toolbar - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - I:\Program Files\Google\Google Toolbar\GoogleToolbar.dll

O4 - HKLM…\Run: [igfxtray] I:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe

O4 - HKLM…\Run: [igfxhkcmd] I:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

O4 - HKLM…\Run: [igfxpers] I:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe

O4 - HKLM…\Run: [C-Media Mixer] Mixer.exe /startup

O4 - HKLM…\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM…\Run: [skyTel] SkyTel.EXE

O4 - HKLM…\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE

O4 - HKLM…\Run: [WinampAgent] “I:\Program Files\Winamp\winampa.exe”

O4 - HKLM…\Run: [QuickTime Task] “I:\Program Files\QuickTime\qttask.exe” -atboottime

O4 - HKLM…\Run: [sunJavaUpdateSched] “I:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe”

O4 - HKLM…\Run: [RemoteControl8] “I:\Program Files\CyberLink\PowerDVD8\PDVD8Serv.exe”

O4 - HKLM…\Run: [PDVD8LanguageShortcut] “I:\Program Files\CyberLink\PowerDVD8\Language\Language.exe”

O4 - HKLM…\Run: [avgnt] “I:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe” /min

O4 - HKLM…\Run: [msword98] I:\WINDOWS\system32\msword98.exe

O4 - HKLM…\Run: [Regedit32] I:\WINDOWS\system32\regedit.exe

O4 - HKCU…\Run: [ctfmon.exe] I:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [skype] “I:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /nosplash /minimized

O4 - HKCU…\Run: [Ashampoo PopUpBlocker] I:\PROGRA~1\Ashampoo\ASHAMP~2\PopUpKiller.exe

O4 - HKCU…\Run: [swg] I:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “I:\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O4 - HKCU…\Run: [msword98] I:\Documents and Settings\Cykada1\msword98.exe

O4 - HKUS\S-1-5-19…\Run: [CTFMON.EXE] I:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘USŁUGA LOKALNA’)

O4 - HKUS\S-1-5-20…\Run: [CTFMON.EXE] I:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘USŁUGA SIECIOWA’)

O4 - HKUS\S-1-5-18…\Run: [CTFMON.EXE] I:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘SYSTEM’)

O4 - HKUS.DEFAULT…\Run: [CTFMON.EXE] I:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User ‘Default user’)

O4 - Startup: ikowin32.exe

O4 - Startup: OpenOffice.org 3.0.lnk = I:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\quickstart.exe

O8 - Extra context menu item: Winamp Search - I:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Winamp Toolbar\ieToolbar\resources\en-US\local\search.html

O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - I:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - I:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra button: Skype - {77BF5300-1474-4EC7-9980-D32B190E9B07} - I:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - I:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - I:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O10 - Unknown file in Winsock LSP: i:\windows\system32\nwprovau.dll

O16 - DPF: {1E53EA77-34F2-474E-9046-B2B0C86F1821} (OggX Control) - http://www.eska.pl/streamplayers/OggX.ocx

O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.macromedia.com/get/s … wflash.cab

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - I:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O18 - Filter: x-sdch - {B1759355-3EEC-4C1E-B0F1-B719FE26E377} - I:\Program Files\Google\Google Toolbar\Component\fastsearch_A8904FB862BD9564.dll

O23 - Service: a-squared Free Service (a2free) - Emsi Software GmbH - I:\Program Files\a-squared Free\a2service.exe

O23 - Service: Avira AntiVir Scheduler (AntiVirSchedulerService) - Avira GmbH - I:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\sched.exe

O23 - Service: Avira AntiVir Guard (AntiVirService) - Avira GmbH - I:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avguard.exe

O23 - Service: Google Software Updater (gusvc) - Google - I:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - I:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

O23 - Service: MySql - Unknown owner - c:\usr/MYSQL/bin/mysqld.exe (file missing)

O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - I:\Program Files\CyberLink\Shared files\RichVideo.exe

End of file - 6758 bytes

Logi wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.

Tutaj jest ciężka infekcja, która potrafi niszczyć pliki systemowe.

Nie obędzie się bez płytki z systemem.

Pobierz Combofix, ale nie uruchamiaj.

Podczas pobierania i skanowania Combofixem należy wyłączyć wszelkie antywirusy i firewalle.

Otwórz Notatnik i wklej do niego:

Plik zapisz pod nazwą CFScript , najlepiej w tym samym folderze co Combofix.exe

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę Combofix.exe

Powinno się rozpocząć usuwanie.

_ Potem dajesz log z usuwania Combofix. _

Wykonaj pełny skan DR WEB CureIt - kliknij Prawym przyciskiem myszy na link do pobierania -> Zapisz element docelowy jako… -> zapisz plik jako typ wszystkie pliki pod nazwą 123.com

Leczysz co się da, reszta do usunięcia.

Pokaż raport z leczenia/usuwania.

Bardzo CI dziękuję, i sory za log. Jest to dla mnie wszystko skomplikowane i nie bardzo rozumiem postaram sie opisać i proszę o podpowiedz w razie błędów…

Ściągam Combofix ale nie uruchamiam, dalej piszesz “Podczas pobierania i skanowania Combofixem”, czyli to oznacza ,że mam go uruchomić? sory za łopatologie ale nie jest to łatwe dla mnie zrozumieć kiedy nigdy wcześniej nie miałem z tym do czynienia. Dzięki

Gdy będziesz pobierał Combofixa, oraz gdy będzie uruchomiony, to należy wyłączyć wszelkie antywirusy i firewalle.

Gdy go pobierzesz to go uruchom poprzez plik tekstowy, który napisałem wyżej w ten sposób:

cfscript10uc2.gif

Potem pokaż log, który wyprodukował Combofix.

m_f_p , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Po wykonaniu tych operacji nie pojawia sie juz komunikat o zagrozeniach oto link do raportu:

http://wklej.to/CGUE

Log ucięty. Brakuje sekcji wykrywania rootkitów. Popraw.

O dziwo źródło infekcji udało się dosyć szybko wytępić. :slight_smile:

Menu Start -> Uruchom… -> Combofix /u

Jeśli korzystasz z Przywracania Systemu, to wyłącz i włącz je na wszystkich dyskach. Instrukcja XP.

Wyczyść rejestr i dysk CCleaner.

Usuń zbędniki z autostartu.

Wykonaj pełny skan DR WEB CureIt.

Gdy będą wirusy pokaż raport.

http://wklej.to/QBft

To jest skopiowana cała zawartość pliku combofix.txt

Dodane 14.08.2009 (Pt) 16:26

Czy zbędniki autostartu będę musiał usuwać ręcznie czy zostaną usunięte automatycznie?

Wykonaj pełny skan Dr.Web CureIt!, bo te szkodliwe pliki zaś wracają… :expressionless:

Potem użyj Kaspersky Virus Removal Tool, również pełny skan, usuwaj co znajdzie.

PS. Zmień w końcu tytuł tematu, bo długo tu nie popiszemy.

Staram się usunąć te zbędniki ale nie wiem co mogę usunąć. Czy mam odinstalować avira antyvir przed użyciem innych?

Zbędniki później.

Najpierw pełne skany narzędziami w kolejności jak wypisałem wyżej.

odinstalowac te antyvirusy które mam czy dezaktywować?

Możesz je wyłączyć, ale i tak skanery antymalware nie kolidują w żaden sposób z zainstalowanymi antywirusami.

Robię pełny skan znalazł juz trojana w programie antywisusowym… co za złośliwe bydle z tych trojanow…da sie uniknąc takich infekcji?

m_f_p , Byłeś o coś proszony.

Zastosuj się do tej prośby bo kolejnej nie będzie.

Dokładnie się stosuję do waszych rad…nie wiem wiec o co chodzi???

program zakończył skanowanie i znalazł kilka pozycji. Niektóre mają opis wyleczono, inne usunięto inne przeniesiono. jest też panel wyboru opcji usuń wylecz,lecz jest nie podświetlony??? nie można nic z nim zrobić jest kilka plików które nie mają zadnego opisu? Co mogę zrobić dalej??

Dodane 14.08.2009 (Pt) 18:38

oto link z raportem: http://wklej.to/KHvP

Dodane 14.08.2009 (Pt) 18:47

sdar , bardzo przepraszam ale nie zauważyłem prośby o zmianę tematu wcześniej…Sorry

Dodane 14.08.2009 (Pt) 19:12

Kasperski nie rusza… Scan Failed