Proszę o pomoc w usunięciu incredibar toolbar

Z góry ostrzegam i przepraszam za moją niewiedzę, jestem totalnie zielony. Jeżeli ktoś wie jak mi pomóc to bardzo proszę o dokładne wytłumaczenie krok po kroku, lub o jakieś pomocne linki.

Ostatnio przy ściąganiu jednego programu zainstalował mi się incredibar toolbar. Najgorsze że mam internet w play na kartę i przez ten “program” w jeden dzień zjadło mi pakiet do końca. Po doładowaniu i połączeniu z internetem zauważyłem że nawet bez otwierania przeglądarki licznik transmisji danych się kręci. Używam przeglądarki mozilla firefox, wszedłem w “Narzędzia” potem “Dodatki” i usunąłem ten dodatek, ale oczywiście nic to nie dało. Oprócz tracenia pakietu internetowego denerwuje mnie jeszcze to, że nadal w nowej karcie otwiera się strona mystart, a w okienku po prawej stronie na górze nie ma googli tylko coś innego.

Na razie wiem że do usunięcia problemu potrzebne są raporty z OTL. Oto i one:

http://www.wklej.org/id/916476/

http://www.wklej.org/id/916510/

Robiłem wszystko według tej instrukcji:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Podczas skanowania zauważyłem że zamiast zaznaczonego “Użyj filtrowania” w okienku “Rejestr”, jest zaznaczone “Wszystko”. Gdy startowało skanowanie to zaznaczone było “Użyj filtrowania”, nie wiem czy to samo się przestawia, czy tak ma być? A może przez przypadek kliknąłem. Proszę powiedzieć czy tak może być, czy mam skanować jeszcze raz?

Co mam dalej zrobić? Jeżeli są potrzebne jakieś programy, to będę wdzięczny za sprawdzone linki do nich, żebym znowu nie ściągnął jakiegoś świństwa.

Jeżeli da się wyczytać z tych logów czy coś dodatkowo dolega komputerowi, co można zrobić żeby sprawniej działał i pobierał i przesyłał mniej danych to proszę o pomoc.

Z góry bardzo dziękuję.

Odinstaluj AVG Security Toolbar,Babylon toolbar on IE.Wyłącz przeglądarki.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Dzięki wielkie.

Pobrałem AdwCleaner.

Dopiero jutro będę miał dostęp do komputera o którym mowa.

Po przeprowadzeniu wszystkiego pokażę nowy log i raport.

Dodane 07.01.2013 (Pn) 20:08

Działałem według instrukcji i zdaje się że już jest wszystko w porządku :slight_smile:

Po użyciu programu AdwCleaner wyświetlił się taki raport:

http://www.wklej.org/id/917685/

Po wykonaniu skryptu w OTL i restarcie komputera pojawił się raport:

http://www.wklej.org/id/917687/

Po ponownym skanowaniu w OTL wyszło coś takiego:

http://www.wklej.org/id/917690/

http://www.wklej.org/id/917691/

Wielkie dzięki za pomoc, jestem bardzo wdzięczny.