Proszę o pomoc w wyborze aparatu cyfrowego

Chcę kupić aparat cyfrowy w cenie do 2000zł.

Problem w tym że kompletnie się na tym nieznam.

Proszę o radę.

Z góry dziękuje.

Hmmm

Lustrzanka półprofesjonalna

7mln Pixeli, 6x zoom optyczny, wyświeltacz 2,5 cala, dodatkowo pamięc SD 256MB-1024MB(jezeli chcesz zapomniec do czego służy przycisk delete)

http://www.skapiec.pl — rozejrzyj sie troche na tej stronie, można wiele zaoszczędzić, pamiętaj jednak że kupowanie aparatów nieznanych marek lub dziwnie tanich nie jest mądre.

Wystrzegaj się aparatów o dziwnie niskiej cenie, które mają plastikowy obiektyw, zdjęcia są jakby brzydkie, oprogramowanie się zawiesza i zwalnia podczas przeglądania zdjęc. Unikaj nieznanych firm lub takich, które nie biora sie na poważnie za apartay cyfrowe. Zoom cyfrowy jest nieważny!! Liczy się jakośc wykonania matrycy, liczba mln pixeli, zoom optyczny.

Dobre marki: Sony, olympus, panasoni, canon, hp, nikon, samsung, kodak, konica minolta…

Są 3 rodzaje aparatów cyfowych:

-kompaktówki(najtańsze)

-lustrzanki półprofesjonalne

-lustrzanki profesjonalne(najlepsze i najdroższe)

Kodak EasyShare V610 – 6,1 mln pikseli ,Zoom optyczny: 10,0 Zoom cyfrowy: 4,0

Canon PowerShot S3 IS — 6mln pikseli, zoom optyczny 12, zoom cyfrowy 4

Fuji FinePix S9500 — 9,2 mln pikseli Zoom optyczny: 10,7 Zoom cyfrowy: 2,0

Panasonic DMC-FZ30 — 8mln pikseli zoom optyczny 12 cyfrowy 4

dzięki

Do tego służy forum żeby doradzac i pomagac innym ludziom…

Sam ostatnio kupowałem aparat cyfrowy, co prawda do 600 zł. Ale i tak dobry – 4 mln pikseli, 3 zoom optyczny, 512MB SD

Aha i pomysl o akulumatorkach lub bateriach! !!

Dobra ładowarka np media-tech kosztuje ok. 70zł - wzwyż

W komplecie masz baterie o najwyższej pojemności do powtórnego ładowania, i wyswieltacz LCD zebyświedział kiedy skónczy ładować…

NIE jest dobrą firmą produkującą aparaty

Mam jescze jedno pytanie.

Czy aparat Canon S80 był by dobrym wyborem.

z tym to sie zgodze :smiley:

z kompaktowych Canonow yebz ya bardyo nie pryeplacac to bardyiej bzm polecal A610, a jak chcesz wiecej wydac to S2 IS lub S3 IS… lustrzanek skoro sie nie znasz to raczej nie polecam… w ogole to szkoda az 2000zl na poczatek… do takiego pstrykania i poczatkow fotografii wystarczy taki A610 za jakies 900zl

masz prawo, ale te aparaty są kiepskie, zaczyna się na szkle, kończy na elektronice, HP niech zostanie lepiej przy drukarkach

natomiast co do Canonów… faktycznie dużo lepszym pomysłem jest zakup S2 albo S3, jeżeli jednak chodzi o kompakt to moim zdaniem lepiej już zakupić A700 niż A610

Ja bym polecił Ci coś do 1500zł. bo przynajmniej dla mnie 2000 zł. to głuota - bo na kompakt(hybrydę) szkoda aż tyle, a do lustrzanki niewiele brakuje więc polecał bym za ok. 1500 zł.

  • Panasonic Lumix FZ7 - jeśli lubisz nowości i przeceniasz je nad jakość

  • Panasonic Lumix FZ20 - jesli lubisz super jakość, prostotę ale jednoczesnie możliwości sporu ustawień i dobra cene.

Lub jesli był byś w stanie dołożyć może z 200zł. to wtedy możesz już probować szukac Nikona D50 z kitem i masz aparat już do rozbudowy - jest to już coś.

ale lustro tylko i wyłąćznie jeżeli jesteś napaleńcem i Cię fotografia interesuje w dużo większym stopniu niż “u cioci na imieninach”

Mówisz że lustro dobra

carlton możesz troche dokładniej pisac bo tak to tylko jedna odpowiedź może być - " tak lustro dobra ". :slight_smile:

Moge dokładniek pisać Piotrwx.

Nie ma sprawy.

chyba źle mnie zrozumiałeś… chodziło mi o to że też nie uważam HP za jakaś dobrą firmę w produkcji aparatów cyfrowych…

a czemu uważasz ze A700 jest lepsze od A610? A610 ma przetwornik o przekątnej 1/1.8cala, a A700 tylko 1/2.5cala za to wiecej pikseli zaladowanych na mniejszej powierzchni… co za tym idzie wiecej przekłamań w odwzorowaniu szczegółow(fioletowe obwódki na kontastujących krawędziach)… no ale to to małe piwo:) ale i tak za ten przetwornik jak na kompakta Canonowi należy się uznanie. za to ma sporo bajerów, ktore przydadza się do codziennego pstrykania…

z lustrzanek hybrydowych wolałbym S2 IS no jednak kasrta SD i ładowanie na paluszki robi swoje :smiley:

Nom dokładnie lepiej A700 niż A610 - bo on ma wadę obiektywu tzn. 3 części tulejki i strasznie “kurzy się”.

S2 wcalenie jest taki super jak na aparat za ok. 1500zł.

Lustrzanka, to jest lustrzanka i zawsze tak było nawet w fotografii analogowej i jeszcze długo się to nie zmieni. Więc jeśli komuś zależy faktycznie na jakości i profesjonalności swoich prac to jest jedyna rozsądna inwestecja, nawet najlepszym compactem nie zrobisz takiego zdjęcia jak przeciętną lustrzanką 8)

A700 jest nowszym aparatem, z lepszą elektroniką, faktycznie o mniejszej matrycy, ale posiada za to ISO800 podczas gdy A610 jedynie do ISO400, co przekłada się na korzyści przy fotografowaniu w warunkach słabego ośietlenia, optyka zapewne porównywalna w obu aparatach, jednak A700 oferuje większy (x6) zoom optyczny, różnica może i niewielka pomiędzy nimi, ale ja wolałem wybrać A700 dodatkowo bardzo nieprzepadam za obrotowym LCD :stuck_out_tongue:

Mam pytanie czy Canon S80 jest lustrzany.

Szukam ale nie moge znaleść.

tyle ze to ISO 800 tak szumi że nie bedzie go można praktycznie używać…

to ze A700 ma wiekszy zoom to fakt, do obrotowego LCD trzeba by sie przyzwyczaic… a dla kogos nowego w robieniu zdjec nie byloby to przeszkoda… poza tym w pewnych sytuacjach może być to przydatne… z lepszą eletroniką? w obydwu jest DIGIC II… ale jednak jest ta różnica w cenie 200zl… ale jak ktos ma do wydania 2000zl to jest chyba nie istotne…

fakt szumi, ale ISO800 nie jest przewidziane do robienia zdjęć w dzień, tylko właśnie do złych warunków oświetleniowych, do długich czasów naświetlań w nocy, w takich sytuacjach i tak należy się liczyć z wystąpieniem ziarna, nic nieprzeszkadza również w tym by puźniej sprubować je usunąć…

carlton ten Canon NIE jest lustrzanką, z lustrzanek Canona to EOS 300D, EOS 350D, EOS 20D, EOS 30D z tych częściej spotykanych…