Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej i procka

Witam. Chce sobie wymienic w kompie karte graficzna i procka i prosiłbym was zebyscie mi cos doradzili, odrazu zaznaczam ze cena nie gra roli. Karta graficzna musi byc pod AGP i najlepiej Radeona jakas, a co do procesora to najlepiej Athlon jakis ale nie wiem jaka mam teraz plyt glowna, wiem ze teraz mam takiego procka AMD Athlon 64 3200+ 2,01GHz. Wiec bardzo prosze o pomoc. Z gory dzieki, pozdrawiam

Używając przycisku zmien.gif

Zobacz everestem jaką masz plytę główną to cos się wymyśli.

Sprawdzilem i moja plyta glowna to ASRock K8Upgrade-NF3.

Halooooooooooooooo, pomoze mi ktos ? :frowning:

Jak cena nie gra roli, to należy wymienić płytę, bo w AGP nie opłaca się pakować kasy.

Jaki więc budżet na wymianę bebechów? Bo zmieniając proca i grafikę nie dość, że przepłacisz, to dodatkowo i tak zasilacz pewnie będzie trzeba wymienić…

No wiec przy pozostaniu przy mojej starej płycie cena nie gra roli poniewaz nawet gdy wezme najlepszego procka i grafe pod ta plyte to i tak mnie to zbyt wiele nie wyniesie, a zmieniajac plyte no to juz inna bajka :frowning: No ale ok zalozmy ze mam okolo 1500zł max. 1600zł to nie wiem czy z ta kasa oplaca sie wymiana plyty głownej w ogole. Wiec no nie wiem doradz mi cos, czy mam wymieniac ta plyte jezeli tak to jaki procek i karta za ta kase ?

dokupowanie do tamtej płyty się po prostu nie opłaca

msi p45 neo2

hd4870

e5200

nie podales jaki zasilacz, podaj :slight_smile:

i ile masz ramu… bo mozliwe ze masz DDR1 ( zaraz lookne na tą plyte :stuck_out_tongue: )

@edit:

taak wlasnie… ta plyta obsługuje DDR a Ty bedziesz potrzebował ( jezeli chcesz nowego kompa - płyte ) DDR2 :slight_smile:

a wiec jakies 2x1 GB albo jak wolisz ~ 120zł

  • raczej zasilacz…

a wiec raczej ten HD4870 nie pojdzie :stuck_out_tongue: bo bys musial podkrecic troche proca… tzn. pojdzie ale bedzie go ograniczał więc jak wolisz :slight_smile:

No dobra wiec co Ja w koncu mam zrobic za te 1600zł ? napiszcie tak troche jasniej bo mało kumaty jestem w tych sprawach :frowning:

no wiec tak…

procesor: E5200

Ram: 2x1GB GoodRam 800mhz ( aby taniej wyszlo… :stuck_out_tongue: )

grafika: Hd4850

Płyta główna: nie znam się zbytnio ale koledzy tutaj Ci pomogą :slight_smile:

Zasilacz: Podaj jaki masz ale cos mi sie wydaje ze jakies niemarkowy ■■■■ :stuck_out_tongue: a więc

http://allegro.pl/item456883182_najtani … m_box.html

i to by było na tyle… Tylko posłuchaj rad innych :slight_smile:

łącznie za to co podalem wyjdzie jakies 100+ 200 + 250 + 450 = 1000zł hehe… a wiec nie wiem ramy lepszy albo coś, proc np… + naturalnie jakas plyta glowna ~300zł

i nie napisałeś czy komputer ma być do GIER przede wszystkim, do FILMÓW, jaki masz monitor ( jaka przekątna ) bo wiedząc jaką masz przekątną doradzimy Ci lepiej najlepiej jaki to monitor… :stuck_out_tongue:

POZDRO

Procesor:Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/245 zł

Płyta główna:MSI P45 NEO2-FR /intel P45/390 zł

Pamięć RAM:Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK/130 zł

Karta graficzna:Gainward Radeon HD4850 GoldenSample 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out/559 zł

Zasilacz:OCZ StealthXStream 500W SLI rev.2/199 zł

Suma: 1523 zł brutto

Budę, dysk i napęd zostawiasz stare i komp śmiga aż miło :slight_smile:

no i kup taki zestaw jak smoq5 zaproponował i bedzie git :stuck_out_tongue: wszystko śmiga jak nalezy

Aha no naprawde wielkie dzieki, bardzo mi pomogliscie :slight_smile: a co do monitora to mam LCD 19. AHa no i komp ma byc przede wszystkim do gier :slight_smile:

czyli szybko prosto i przyjemnie zestaw od smoq5 i jedziesz dalej :stuck_out_tongue: