Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej

Zaczęły mi się pojawiać na monitorze pionowe zielone pasy od góry do dołu. Z informacji znalezionych tu na forum, domyślam się że uszkodzeniu uległa karta graficzna. Jest to Gainward 6200TC 128mb. I moje pytanie jest następujące. Czy mój komputer pociągnie każdą kartę graficzną, czy tylko do określonych parametrów ? Mogę sobie kupić np: GF 9800, GTS lub GTX i będzie współgrać ? Prosze o wyjaśnienie oraz o rade jaką karte warto kupić.

Pentium D 3.0, 2 GB ram PC5300, Gigabyte Ga-8I955X Royal. Gniazdo karty to PCI Express x16.

Trzy wyżej wymienione karty w specyjikacji typ magistrali mają PCI Express x16 2.0. U mnie na płycie nie ma oznaczenia 2.0. Znaczy one u mnie nie zadziałają ?

podaj jeszcze jaki masz zasilacz, marke tez bo to wazne przy kupnie karty

Zasilacz mi sie spalił, również jest do wymiany, narazie jestem na pożyczonym. Myśle nad 450-500 W Silence.

Z każdą na PCI-E 16x da radę, standardy PCI-E są z sobą kompatybilne problem mógł by być na PCI-E 16x który ma standard elektryczny 4x.

http://pl.wikipedia.org/wiki/PCI_Express

Nie kupuj takich zasilaczy z allegro, podaj max fundusz ma zasilacz.

Do 150 zł na zasilacz. Jaką karte kupić żeby reszta podzespółw w pełni wykorzystywała jej potencjał bądz troche zapasu zostało na przyszłe ulepszenie ?

Dodane 23.12.2010 (Cz) 9:20

Nikt nie podpowie ? Nie zależy mi na grach, wystarczy zeby filmy na jutubie chodziły płynnie w duzej rozdzielczości.