Proszę o pomoc w wybraniu konfiguracji nowego kompa

Siemanko, chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić sobie nowego kompa do gier i w związku z tym mam kilka pytań:

  1. Wybrałem na razie procesor Intel Pentium 4 630 (S775) 3.00 GHz HT (2MB cache) BOX, jego cena wacha się w granicach 700zł, czy w ogóle jest to dobry procesor za tą cenę? Można kupić coś lepszego w podobnej cenie? Co w ogóle da mi HyperThreading i jądro Prescott? Nie interesują mnie procesory 64-bit!!

  2. Płyta główna, czyli największy problem, jestem gotowy zapłacić ok800 zł, potrzebuję naprawdę dobrej i stabilnej płyty, żeby jak najlepiej zgrała się z procesorem. Jednak nie mogę się zdecydować czy ma to być płyta z AGP czy PCI, narazie mam dosyć dobrą grafikę i nie chcę jej zmieniać, jednak z tego co wiem płyty z PCI mają złącza na ten nowy, szybszy RAM(?) Pytanie czy dla tego RAMu opłaca się kupować nową grafikę i czy istotnie odczuję szybkość tego RAMu?

Z góry dziękuję za konkretną pomoc!

Skoro to ma być komp do gier to bierz Athlona.

Karte grafiki lepiej wybierz na PCI-E.

Skoro masz pamięci SDRAM to trzeba je będzie wymienić np. 2x512 DDR Kingston/Geil C.L. 2 .

No i do gier niezbędna jest lepsza grafika.

Nie zapomnij o dobrej zasiłce.

Podaj ile masz kasy na kompa.

Na razie chcę wybrać podzespoły i policzyć ile mnie to będzie kosztować, podaj proszę konkretny procesor i płytę do niego.