Proszę o pomoc w wybraniu płyty głownej pod procesor Intel

Witam!

Proszę o pomoc w dobraniu płyty głównej.

Musi spełniać ona następujące kryteria:

Zgodna z tą obudową :http://mcomp.com.pl/tracer_xeno_usb_400w_pfc_tro-790/-168868/

lub też dokładniejszy opis obudowy

http://www.allegro.pl/item142762374_tra … srub_.html

Zgodna z procesorem: Intel Pentium D 820 ( przeczytałem gdzieś że:Intel Pentium D 820 2.8 GHz z dwoma rdzeniami. Wymaga zupełnie nowej płyty (na razie obsługują go tylko chipsety z serii 945 i 955) oraz w przypadku niektórych płyt głównych - nowego typu dodatkowego złącza zasilacza (8 pin - nie mylić z nowym złączem zasilania płyty ATX 24 pin). O ile ostatni problem można jeszcze stosunkowo łatwo ominąć używając przejściówk)

  • posiadać wejśćie AGP

  • oraz mieć zintegrowaną karte dzwiękową.

  • możliwośc rozbudowy pamieći do 4 GB

Cena: około 300 zł

P.s Rzeczy z Allegro nie wchodzą w gre, tylko ze sklepów internetowych.

P.s Myślicie że Zasilacz będzie dobry razem z obudową ?

Bardzo proszę o pomoc w doboru płyty głownej aby wszystko elegacko chodziło.

P.s Pamieć sam dopasuje do płyty głownej jak już bede wiedział jaką kupić.

pozdrawiam i dziękuje

Zasilacz od razu do wywalenia dobrze ci radze :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 14:11

takie coś dla ciebie znalazłem Asus P5VDC-X Via PT880 Ultra

ale niestety niema aż do tylu : możliwości rozbudowy pamieci do 4 GB

:frowning: ale czy będziesz aż tyle tam ładował ? pamięci :wink:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29639

A co jest nie tak z tym zasilaczem ? Bo sama wypowiedź bez argumentu mnie nie przekonuje.

Pamieci bede tyle ładował dlatego by sie 4 GB przydało.

Płyte główną bym chciał troszkę lepszą niż ta za 200 zł, tak za 350 zł może być , dlatego proszę o pomoc w doborze dobrej pyty głownej.

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 14:33

ostatecznie może być karta graf. zintegrowana , chodzi mi o to aby odpalić w ogole komputer bo mam jedynie karte na AGP , pozniej ją wyłacze a kupie jakaś karte na PCI-ex

Kiepska firma, kiepskie wykonanie, tanie częsci, nie trzyma napięcia w wielu przypadkach.

Kupiłes już ten procek? :stuck_out_tongue:

nie Panie Hrabio :stuck_out_tongue: przymierzam się ale za jakieś 2 tygodnie kupuje cześci :slight_smile: dlatego chce się was popytać.

Co sądzicie o tej płycie głownej ? On by mi raczek pasowała… bedzie wszystko dobrze chodzic ? tzn. chodzi mi aby cześci wspolpracowały z p.główną.

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 9&katid=60

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 14:52

P.s Obudowa mi sie bardzo podoba a w dodatku jest z zasilaczem… i nie chciał bym zmienić

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 14:53

pozdrawiam

Jak nie kupiłeś to nie kupuj lepiej składaj pod AMD lub, jak masz zamiar zmienić proca w niedługim czasie to kup np. Gigabyte GA-965G-DS3 i Pentiuma, lub Celerona, póżniej np E6300, lub pod AMD płyta Biostar Tforce GF 6100 AM2 lub Abita nViev z GF 6150.

Trzymaj ten ‘‘zasilacz’’ z dala od sprzętu.

Kochany Tobi :). Wszystko już jest postanowione z procesorem więc proszę mnie nie przekonywać.

Płyta wydaje się dobra co podałem wyżej ?

I moje pytanie jest jeszcze takie: Czy płyta głowna microATX będzie bez problemu pasowała do Ubudowy typu ATX ?

Szanowny Panie Boguś…rozmawiamy o płycie gł. tą którą podałem http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 9&katid=60 . Jeśli nie ma przeciwskazan to zakupią tą. Co o tej płycie myślicie ? :wink: Można smiało ją kupić ?

Nie bede raczej podkrecał podzespołow jeśli o to chodzi.

pozdrawiam

Misiu ;] Pentium D to mało wydajna grzałka i za prąd dużo zapłacisz, sporo pobiera. Lepiej kup coś pod AMD z zintegrowaną i wolnym PCI-E.

czym się różni rozmiarem :stuck_out_tongue: Format microATX, 24.5 x 24.5 cm

Format .ATX

standard płyty ATX

szerokość 305 mm

wysokość 229 mm

wiec będzie tak pasować jak siodło dla świni :lol:

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 15:38

po 1. nie będzie pasowała do tej budy co chcesz kupić

po 2 .jak nie będziesz podkrecał to poco ci tyle asz 4GB pamięci ładować tam max moim zdaniem ile opłaca się zainwestować w pamięć to do 2GB włożyć

jak więcej włożysz nieda to większych rezultatów :wink:

Boguś, na grupach dysk. wszyscy zgodnie twierdzą że:

Do budy mATX tylko plyty mATX (ATX sie nie zmiesci).

Do obudowy ATX wejda i ATX i mATX.

komu mam wierzyć ?

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 15:45

pozdrawiam

komu a czy ty nie uczyłeś się Matematyki ? chyba widzisz wyraźnie że wymiary są inne :wink: wejść na pewno wejdzie tylko szukaj odrazy wiertarki i sróbki z nakrętkami żeby ją umocować po swojemu :wink:

Boguss zwykle obudowy mają wiele otworów i można zmieniać lokalizacje śrub do mocowania.

zgadzam się ale nie każda buda tak ma :?

a co za problem dorobic? :stuck_out_tongue: Zresztą 90% jest przystosowana.

Co to procka jak mówi Tobi. Do szczęścia potrzebne Ci jeszcze połaczenie z grzejnikiem i masz ogrzewanie za darmo… :slight_smile:

dlatego niech Danielson przed kupnem tej budy zapyta sprzedającego czy ta płyta którą chce włożyć będzie pasowała do tej obudowy :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 16:06

ja terz się pod tym podpisuje i tak samo odradzam tego zasilacza jak i procka :wink:

Dzieki Panowie , zapytam w sklepie. Procka nie zmienie bo musi byc dwurdzeniowy :P, a za 370 zł niczego innego nie kupie.

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 16:10

pozdrawiam

Danielson a do czego Ci te dwa rdzenie potrzebne? Obecnie mało jaki program wykorzystuje dobrobyt dwóch rdzeni.

:mrgreen: Jak oni to lubią. W większość sklepów usłysz, że coś gorszego jest tak naprawde dużo lepsze. Powód? Sprzedawca zarobi więcej.

POSTANOWIONE Z PROCKIEM I PROSZE NIE NALEGAJCIE ABYM SOBIE KUPIŁ INNY PROCESOR. Bardzo proszę…