Proszę o pomoc w zakupie monitora

Mój CRT spalił się z winy dostawcy energii. Od tygodnia czytam w internecie, oglądam parametry, przeglądam fora i opinie itp. mam już taki mętlik, że kompletnie nie wiem który wybrać. Chciałabym 19 - calowy i chyba raczej nie panoramę, z dobrą matrycą do 1000zł. Służyć ma do typowych domowych zastosowań i jak zmienię komp na lepszy, żeby był również przydatny może i do gier, choć nie przede wszystkim.

Jak już jakiś pasuje to okazuje się, że matryca TN i że nie ma możliwości ustawień typu góra/dół, mógłby mieć funkcję Pivot. Polecono mi Hunday X91D ale nie wiem czy jest dobry? Chodzi mi też o to, że aktualnie mam Radeona 9200SE i żeby można było ustawić rozdzielczość 1024/768 w tej chwili nie mam jak sprawdzić czy ta karta graficzna obsłuży rozdzielczości nowego monitora, w necie nie sprawdzałam z braku czasu.

Bardzo proszę podać nawet parę typów, to sobie je przejrzę, mój blaszak juz stoi od tygodnia bezużytecznie, mam tam ważną pracę i nie mogę jej dokończyć. Jutro chciałabym dokonać zakupu, więc bardzo proszę o propozycje.

Tutaj jest bdb artykuł o monitorach 17cali

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1859

19 będzie trudno wyrwać, jakąś dobrą.

Tu masz opinie osób, które go zakupiły:

http://www.ceneo.pl/;015288553-10.htm#productOpinions

Dodam, że posiadam monitor Hyundaia (też zależało mi na jak najprzystepniejszej cenie) tylko w wersji 17’ i przyznam, że wielkiej tragedii nie ma z tym sprzetem;)