Prosze o pomoc we wstępnym wyborze szkoły średniej

Witam.

Tak jak w temacie, musze po feriach “zdac w szkole relacje” o tym do jakiej szkoł mam zamiar iść, taką wstępna i kompletnie nie wiem co wybrać.

Na pewno nie będzie to “zawodówka” w gre wchodza technika i dalsza nauka lub licea i dalsza nauka :smiley:

Na pytanie jakim jestem uczniem odpowiedizałbym - wyżej średnim :smiley: tj. dobrze mi idzie j.polski(mam 4 ale tylko dlatego że nie lubie grtmatyki) biologia(4), historia(3/4 może to nie wysokie oceny ale historie lubie :smiley: ), j.fran(4), gorzej z angielskim (3/4). w porywach lubie geografię.

Lubie tez WOS (5).

Gorzej z przedmiotami ścisłymi: z matematyki, chemii i fizyki mam dst :? bez wiekszych szans na db (no może z fizyki 8) ) wyjątkiem jest technika z której mam 5 :smiley:

chciałbym aby moja przyszła szkoła łączyła moje zainteresowania z tym co umiem czyli odpowiednio cos z mechaniki ( bardzo interesuja mnie samochody - ale nie tam ich wygląd czy osiągi tylko prawdziwa technika i budowa i nowe technologie tj. chybrydy i zasialnie wodorem) i cos z humanisty (bez przechwałek ale ładnie mi wychodza wszelkie wypracowania i wszystko co wymaga logocznego myslenia a nie znania wzorów(mat). Na próbnym egzamienie jako jededny z klasy dobrze napisałęm mit ( miaęłm 14/16ptk za przecinki i jakies tam ort. błędy).

Chciałbym tez aby w szkole tej było cos z informatyki z której mam bdb i obowiązkowo duzo z WF-u z którego mam cel-a :smiley: (byłem na 2 msc w jakichs tam biegach na przełaj wojewódzkich, ogulnie sobie biegam - na 100m miałem raz 11,3 sek. :smiley: ) w siatkówke tez umiem i dobrze gram , pływac tez lubie i oczywiście narty które wręcz kocham na równi z my girl :smiley: :smiley: :smiley: . Zwrócięłm ostatnio uwagę na technikum ( w Krakowie oczywiście) wprowadzające nowy kierunek - diagnostyke samochodową. Co o tym myslicie :?: Czekam na pomoc i sugestie :smiley:

ja chodze do zsł i nie narzekam:)

pisze się hybryda a nie chybryda.

a myślałeś już o technikum mechanicznym przy mickiewicza?

hmm jeśli masz te 4 z polaka i 3/4 z historii + 5 z wosu, to możesz próbować coś z humanistyką, chociaż po tym na mechanika nie pójdziesz ^^

zostaje wtedy technikum mechaniczne, ale tam matma i fizyka chyba będzie podstawą ; ))

a jak chcesz sport, to może jest jakieś przed-AWF profil w jakiejś szkole (nie orientuję się w Twoim mieście ^^)

Musisz się zdecydować, sport, informatyka, mechanika to troche dalekie od siebie tematy.

Jeśli nie jesteś zdecydowany to myśle że liceum trzy letnie np humanistyczne jest nie najgorsze, bądź w Twoim wypadku akurat przy informatyce to bardziej o profilu matematycznym (te profile to taki troche pic na wode, ogólniak to i tak ogólniak i tyle).

Jest jeszcze opcja iść do technikum, ale to juz cztery lata a nie trzy, wtedy poszedł byś na tego mechanika i tyle.

Samemu musisz zdecydować.

Grzesiek1 nie zgodzę się z Tobą, że ogólniak to ogólniak ;] ja niby w ogólniaku jestem, ale jak przychodzi co do czego, i tak mam profilowo więcej godzin moich przedmiotów i w innym tempie to wszystko jest niż na podstawach : ))

ale fakt faktem, nie połączysz raczej tych dziedzin wszystkich.

btw do reszty… jak chłopak pisze, że ma 3 z matmy/fizy/itp to do technikum tak na moje ciut średnio się to nadaje, bo tam matma to chyba podstawa co nie ? chyba, że się mylę ;]

Lioton, może po prostu zrób testy na inteligencję (znajdziesz darmowe w internecie, albo wybierz się do psychologa), i przekonaj się, co Ci najlepiej wychodzi? Bo oceny w szkole wcale nie muszą dawać wiarygodnego obrazu; powiem Ci tyle, że ja testy zrobiłam dopiero po maturze i byłam bardzo zdziwiona (na plus) ilością punktów, uzyskanych za zdolności liczbowe. A po prostu miałam nauczyciela matematyki, który skutecznie obrzydzał przedmiot.

Jakbyś się zdecydował na testy, nie zwracaj uwagi na wyniki ogólne (za parę lat i tak wyjdzie Ci więcej), tylko sprawdź, z czego jesteś najlepszy (w razie czego ->PW), to Ci pomoże podjąć decyzję.