Prosze o pomoc ! z karta graficzna :(:(

Witam mam Toshibe satelite l300 z windowsem xp professional, karta graficzna Intel 4 series GMA 4500, Mikroukład płyty głownej Intel Cantiga GL 40, Ekran : Karta wideo Mobile Intel 4 series express chipset family (1024 mb), zainstalowalem sterowniki plyty glownej, nie potrafie zainstalowac sterownikow karty graficznej ze strony intela - wyskakuje mi taki blad - Błąd Poprawnośc instalowanego sterownika nie zostala sprawdzona dla tego komputera. Uzyskaj odpowiedni sterownik od producenta komputera Instalator zakonczy dzialanie. Wyczytalem ze akceleracja 3d w tej karcie jest wylaczona a niewiem jak ja wlaczyc, BLAGAM O POMOC (directax najnowszego mam odpowiednio zainstalowanego) Sterownik do grafiki ktory probowalem zainstalowac to : Intel Graphics Accelerator Driver (Win. XP 32-bit) v.14.37.0.5009

Witam co do sterownika karty graficznej sprawdź : http://ce.computers.toshiba-europe.com/ … service=CE

Tam wklep parametry swojego i po sprawie,tylko czy są na XP to nie wiem.

Z tego co się orientuje ,sterowniki działają tylko ze strony Toshiba dla wybranego modelu.Nie ma tak,że sobie ściągniesz ze strony intela i będą działać(w przypadku laptopów).

sterowniki sa zainstalowane, ale dalej niema wsparcia akceleratora 3d jak go wlaczyc ???

Dodane 05.02.2009 (Cz) 14:50

znalazlem cos takiego …Zainstalowaliśmy już sobie System który teoretycznie jest gotowy do pracy jednak prawda jest taka, że tylko do pracy biurowej a co z rozrywką?? Do tego trzeba aktywować akcelerację 3D. W tym artykule zamieszczę informację o tym jak to zrobić w prosty sposób dla kart graficznych firmy Intel Po zainstalowaniu systemu openSuSE nie mamy jeszcze akceleracji 3D ponieważ domyślnie nie jest ona aktywna. Aby to zmienić trzeba wejść poprzez kliknięcie w komputer na panelu (pasku zadań) teraz wybieramy więcej programów i szukamy tam YaST (wymaga podania hasła root) po wejściu do YaST należy kliknąć w sekcję Sprzęt i tam wybrać „karta graficzna i monitor” (otworzymy w ten sposób narzędzie o nazwie sax2) teraz wystarczy tylko zaznaczyć włącz akcelerację 3D i zaakceptować klikając przycisk ok.

Gotowe teraz możemy się już Cieszyć akceleracją 3D. Nie jestem pewien czy dla wszystkich kart intela ta operacja się powiedzie jednak na większość Kart Intela powinno się to udać.

PROSZE WYTLUMACZCIE JAK TO ZROBIC I CO Z TYM ZROBIC