Proszę o pomoc z PDF i innymi formatami

Proszę o poradę/pomoc: jak zrobić w PDF readerze adobe ale i każdym innym żeby tekst po powiększeniu nie wychodził poza ramki z prawej i z lewej, tylko cały czas był duży i żeby zdania nie uciekały poza margines z lewa i prawa, to znaczy powiększam wielkość liter ale zdania wychodzą poza marginesy i muszę przewijać dolnym paskiem w prawo albo w lewo żeby przeczytać całe zdania ? jak zrobić żeby były pomiędzy marginesami ? I tak samo na stronie przeglądarki, jakiejkolwiek, bo sprawdzałem w zaawansowanych funkcjach i nie mogłem nic znalezc ? Na przeglądarkach też mi tekst wychodzi poza marginesy jak powiększam np. do 500 procent Dziękuję za wasze uwagi i pomoc

Z PDF tak się nie da.

da się bo ezpdf reader ma taką funkcję ale jest na androida i na androidzie działa znakomicie, ale co z pecetami ?

To zależy od pliku. PDF z reguły nie est to format represywny, choć często tekst zamieszczony jest w PFD’ie jako font i dlatego da się go zawijać.

1 polubienie

Albo gorzej jak to 500 plików jpg i pod nimi jako tako dołożony tekst z funkcją zaznaczania.

Nie wiem o co chodzi z czcionką w PDF ale we wspomnianym ezpdf reader na androida wszystkie teksty jakie tylko są działają w spoób jaki poszukuje, dlaczego nie wymyślono tego na windowsa ? Może ktoś jednak coś wie o jakimś programi ?

Nie chodzi ci o tryb rozciągania pdf na szerokość strony zamiast domyślnych 100%, przy otwieraniu?

No chyba że dalej masz jakiś kineskop 800x600.

chodzi mo o powiększanie czcionki do dużych rozmiarów ale żeby zdania nie wychodziły poza obraz z lewa i z prawa, bo na ezpdf readerze całe zdania są na ekranie kiedy się je powiększa, a w adobe readerze i innych na PC wychodzą poza, jak powiększam czcionkę czy obraz… ale może tak jak pan pisze trzeba to zamieniać w czcionkę jakoś na adobe ?

moje kineskopy w tabletach są ok z dużymi rozdzielczościami które nie mają tu nic do rzeczy :slight_smile:

1 polubienie

To o czym piszę, to opcja by mieć część pdf w maksymalnym powiększeniu gdy tekst nie wyjdzie poza okno programu.


Jakby aplikcja nie była płatna 17 zł, to by można było próbować ją odpalać z pomocą Chrome:

Proszę doprecyzować bo nie rozumiem, dziękuję

Chodzi, że pdf startuje z zoom-em dopasowanym do szerokości pdf np. 210 mm zamiast na domyślnym 100% lub wymuszonym przez autora pliku.

Opcja niepolecana jak są wymieszane strony w trybie pokazu jednej a czasem dwóch w jednym rzędzie lub jak każda strona ma inny rozmiar np. tytułowa A4 a reszta to “poziome” A3.

Doprecyzowowawać użycia ARC Welder nie widzę sensu (kij wie jak w ezpdf jest weryfikowana licencja i czy plik APK nie dociąga czegoś przy pierwszym uruchomieniu).

Sprawdzałem w większości pdf programów na PC i nigdzie nie znalazłem możliwości by tekst pozostawał w ramce ekranu…jak się go powiększa bardziej niż pasuje do ramki ekranu

Może przekonwertuj na mobi i sprawdź czy będzie działać na jakimś desktopowym programie.
Osobiście nie próbowałem, ale ktoś musi być pierwszy :smiley:

da się przekonwertować, ale zwykle nie jest to 100% takie samo :slight_smile:
Kiedyś miałem podobny problem bo miałem książke w pdf a chciałem sobie poczytać na kindlu, a pdf są kiepskie do czytania, lepsze są epub czy mobi

PDF jako format jak było napisane nie jest to responsywny, ideą jest to żeby wszedzie wyglądał tak samo więc de facto nie może być. Tutaj ze tego co rozumiem chcesz powiększyć wielkość czcionki a nie widoku.

W programie Calibre możesz spróbować przekonwertować do html, dodatkowo ma również wbudowany czytnik w którym powinieneś uzyskać pożądany efekt jeżeli są tam zamieszczone czcionki, aczkolwiek przy edycji pdf nie wszystko jest 100% kompatybilne.

Sprawdziłem Calibre ale nic się tam nie da zrobić z PDF, jak wspomniałem wcześniej w androidzie ezpdf reader radzi sobie znakomicie z tym małym problemikiem…

zaimportuj do calibre pdf potem przy opcji wyświetl rozwiń liste i wybierz wyświetl w przeglądarce książek calibre i tam będziesz miał po lewej w oknie taką ikonkę ze strzałką do góry i literą A

Nie mam ikonki ze strzałką i literą A ale to co mam to nie wyświetla mi polskiej czcionki, w niektórych PDFach

A jak robisz zoom zdjęcia, to ono trafia do osobnej linii jak było z boku (lewego / prawego) otoczone tekstem?

I czy jak przybliżasz zdjęcie, to czy jest ono ucinane np. bo koniecznie chcesz zobaczyć środek jak największy a wiadomo, że jak nie może wyjść poza krawędzie to w pewnym momencie zdjęcia nie powiększy bez wyjechania nim poza obszar roboczy (ekran tabletu / telefonu).

Na początku w czasie instalacji wybrałem z 3 możliwości formę generic i mam tylko tekst, nie wiem czy można to gdzieś zmienić i czy to coś da ?