Prosze o pomoc z plikiem .bat

Witam,

Potrzebuje napisac plik .bat czyli batch, ktory bedzie wykonywal nastepujace czynnosci :

  1. Otwieral odpowiednia strone w internecie explorerze.

  2. Odczekiwal okolo 3 minuty

  3. Zamykal strone

I tak w kolko czyli po tym otwieral nowa odczekiwal i zamykal tak ciagle.

Szukalem w internecie jak to zrobic i jedyne co znalazlem to jak otworzyc jakas strone czyli.

cd C:\Program Files\Internet Explorer 

start iexplore.exe "http://www.TU_URL_STRONY.pl"

Wiec potrzebuje jeszcze jak zrobic zeby odczekiwal 3 minuty i pozniej zamykal to co otworzyl i otwieral nowe okienko z innym urlem…

Z Gory Dziekuje. :slight_smile:

No to już masz połowę zadania za sobą.

Teraz możesz użyć harmonogramu zadań, żeby cyklicznie uruchamiać plik bat.

A nie da sie zrobic zeby sam czekal te 2-3 minuty i po tym sam otwieral nowa strone?

Jest w sieci dużo programów do tzw. automatyzacji zadań w windows.

Je możesz wykorzystać. Robią praktycznie wszystko ustalasz tylko jaką czynność w jakim czasie.

Tak ale ja bym mial ze 100-200 linkow w tym pliku i latwiej mi zrobic wszystko w jednym i dac czas odczekiwania niz robic 200 plikow i ustalac im wszystkim czas uruchamiania…

Już chyba łatwiej poszukać jakiś skrypt na Linuxa, a tego znowu zainstalować na wirtualnej maszynie - czy nawet odpalić obraz LiveCD. Wtedy mógłbym coś poradzić.

Nie wie ktos co napisac poprostu pamietam ze okreslenie czasu to bylso cos w stylu -t -s 1000 naprzyklad wie ktos jak to ma wygladac w pliku bat???

To są parametry dla polecenia shutdown wbudowanego w Windowsa.

A nie lepiej napisać to chociażby w vbscript? Tam jest funkcja Sleep, dzięki której bez problemu ustawisz odpowiedni czas oczekiwania.

http://ss64.com/nt/timeout.html

Z linku, który wkleiłem powyżej:

Jest komenda AT od tego, ale ona tylko uruchamia procesy.

jest również pętla FOR, w której wczytywać mogą się kolejne linki.

Problem jest z zamykaniem okien z wiesza poleceń, do tego trzeba by coś np. w C++/C# napisać.

@matzu Fakt, nie zauważyłem. W każdym razie nie wiedziałem, że w Windows jest taka funkcja. Przyda się, dzięki.

Wielkie dzieki :smiley: , wszlem na ten link i wpisal TIMEOUT w lini polecen. Wystarczy wpisac “TIMEOUT /T 120” aby plik .bat odczekal 2 minuty a potem robil reszte polecen.

Naprawde Dzieki bo dokladnie o takie polecenie mi chodzilo a nie o sciaganie programow i robienia setek plikow :slight_smile:

Jak chce ktos wiecej o tym poleceniu wiedziec to jak weidzecie w CMD i wpiszecie Timeout /? to jest wszystko napisane :slight_smile: