Proszę o pomoc ze złożeniem kompa do 1800zł

(CoD Player) #1

Mam kilka pytań chce złożyć takiego kompa:

Procesor - Intel Dual Core E5200 2.5 GHz

Płyta Główna - no i tu nie wiem co wybrać. Chipset P31,P35,P43 czy P45 (liczy się głównie cena i wydajność, nie musi być CF)? Procek będzie kręcony do 3GHz - 3.2GHz, raczej nie będe bawić się w zmiane napięć

Ram - chciałbym 4GB ale słyszałem że jest problem z kośćmi 4x1GB więc może lepiej kupić jedną kość 2GB a potem dołożyć drugą?Na ile mi starczy 2GB pamięci? Mam na oku A-Data Vitesta EE 800 CL4

Nagrywarka-ze starego kompa najwyżej dokupię później Pioneera 216

Dysk- mam seagate'a 7200.7 120GB zostawić go czy kupić od razu 640GB Samsunga F1 (chciałbym 320GB ale nie ma w sklepie u mnie)?

Obudowa - Cooler Master Elite 330

Zasilacz - OCZ StealthXStream 500W czy Corsair 550W?

Karta Graficzna - Palit HD4850 Sonic 512MB

Czy może lepiej poczekać trochę np. do lata i kupić coś z nową podstawką?

(Depedro70) #2

Procesor Intel c2d 7200 płyta Msi p45,ram2Gb,dysk możesz zamówić przez internet,zasilacz OCZ SXS500W rev2.2,k.graficzna może być.

(steemm) #3

taaaaaa

cd e5200 da rade spokojnie

MSI P45 NEO3

Patriot LLK 2x1GB CL4 800Mhz

HD4850

Corsair VX550

Samsung F1 320GB

Pioneer 216D

CM 331

:slight_smile: nie wiem tylko czy złapiesz się w cenie

(CoD Player) #4

W czym lepsze są patrioty od a-data i czym różni się CM 331 od 330 oprócz wyglądu (330 lepiej wygląda)?

(Krzys92) #5

Tobi twierdzi, że Patrioty lepiej się podkręcają. (więc dlatego ja A-Daty zamieniłem na Patrioty) :slight_smile:

(steemm) #6

moja pomyłka któraś z CM seri 3XX byłam-ATX nie pamiętam która, jeśli 330 to atx to jak najbardziej może być

(Adalbert) #7

Zasilacz to najlepiej Corsair 550W, jak nie starczy kasy to 450W, albo OCZ SXS 500W rev.2.

Co do obudowy, to ważna jest jakość wykonania (w Elite jest dobra) i dobre warunki obiegu powietrza (czyli przód musi być z przepuszczalnej siatki, tak by można było zamontować wentylator 120mm). Reszta to design, bierz najtańszą Elite z przepuszczalnym przodem. (no i oczywiście format ATX)

(Emilmlo) #8

330 to ATX, tylko że 331/332/333/334 są szersze, a 340 to mATX.

(CoD Player) #9

Czyli:

Procesor - Intel Dual Core E5200 2.5 GHz

Płyta Główna - MSI P45 Neo3-FR (zastanawiam się też nad P35 jakiś Gigabyte EP35-DS3L byłby w porządku?)

Ram - A-Data Vitesta Extreme Edition 800Mhz CL4 albo Patriot LLK (2GB Ramu starczy jeszcze przynajmniej z rok?)

Nagrywarka-ze starego kompa najwyżej dokupię później Pioneera 216

Dysk- raczej nie będe kupować w necie, więc myślę może nad jakimś WD 320GB czy lepiej dołożyć do Samsunga F1 640GB(taki duży dysk nie jest mi potrzebny właściwie starczyłoby 250GB)

Obudowa - Cooler Master Elite 330

1.czy zmieszczę w niej wszystkie podzespoły i na przykład jakieś większe chłodzenie w przyszłości (Karakorum)

Zasilacz - Corsair 550W

Karta Graficzna - Palit HD4850 Sonic 512MB

Jeszcze mam takie pytanie: jaki monitor jest lepszy do gier zwykły lcd płaski czy panoramiczny?

(Yamaha503) #10

Zależy od gustu, ja osobiście do gier brałbym 24'' LCD (zwykły nie panoramiczny)

(Adalbert) #11

Lepiej wziąć Samsung'a 320GB albo dopłacić do 640GB - raczej nic więcej. A dlaczego nie w necie?

Dlaczego nie możesz wziąć szerszej obudowy?

Reszta git (chociaż z A-Data bym chyba zrezygnował na rzecz Patriot LLK, a płyty bym nie ruszał).

(CoD Player) #12

CM Elite 334 byłby ok? Jednak wolę wszystko w sklepie u mnie, więc wezmę 640GB F1. Na innych forach bardziej polecane są a-datki niż patrioty. Jest jakaś wyraźna różnica w podkręcaniu żeby dopłacić?

(Adalbert) #13

334 jest git.

640GB F1 - dobry wybór

Na tym procesorze nie zauważysz raczej różnicy (ze względu na wysoki mnożnik i małe wymagania co do częstotliwości pamięci). Patrioty chwalą się jakimiś nagrodami i ktoś wspominał na forum, że całkiem nieźle je wykręcić można.

(CoD Player) #14

@Adalbert

Dzięki. Do ilu można podkręcić E5200 na boksie, najlepiej tak żeby nie trzeba było podnosić napięć? Do ilu trzeba wykręcić proca by nie ograniczał karty? Aha i jeszcze czy patrioty nie będą się gryźć z innymi ramami?

(Adalbert) #15

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545-3

Chodzi o ograniczanie karty? Nie ma czegoś takiego, najwyżej taktowanie procesora będzie za niskie dla danej gry, przez co grafika nie będzie mogła rozwinąć skrzydeł.

A chcesz jakieś inne pamięci dodatkowo wstawić?

(CoD Player) #16

To znaczy tak pytam z ciekawości. Jeszcze mam pytanie o pastę termoprzewodzącą czy ta intelowska jest wystarczająco dobra czy lepiej kupić jakiegoś Zalmana STG-1? W tej budzie CM 334 jest 1 wentylator, więc trzeba byłoby kupić jakiegoś Acutake 120mm. Będzie dość cicho i wentylacja będzie dobra?

(Blotny) #17

P35 to starszy chipset, więc raczej nie. Ale skoro stać Cię na Neo3-FR, to pomyśl na Asus`em P5Q, nieznacznie lepszym rozwiązaniem.

(Adalbert) #18

Dobrze jest kupić osobną pewną (ja bym brał MX-2).

Jeden wentyl 120mm na przód i będzie git.

(steemm) #19

prosze to ten artykuł o którym mowa była w innym temacie

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-39