Proszę o pomoc ze złożeniem kompa do 1800zł

Mam kilka pytań chce złożyć takiego kompa:

Procesor - Intel Dual Core E5200 2.5 GHz

Płyta Główna - no i tu nie wiem co wybrać. Chipset P31,P35,P43 czy P45 (liczy się głównie cena i wydajność, nie musi być CF)? Procek będzie kręcony do 3GHz - 3.2GHz, raczej nie będe bawić się w zmiane napięć

Ram - chciałbym 4GB ale słyszałem że jest problem z kośćmi 4x1GB więc może lepiej kupić jedną kość 2GB a potem dołożyć drugą?Na ile mi starczy 2GB pamięci? Mam na oku A-Data Vitesta EE 800 CL4

Nagrywarka-ze starego kompa najwyżej dokupię później Pioneera 216

Dysk- mam seagate’a 7200.7 120GB zostawić go czy kupić od razu 640GB Samsunga F1 (chciałbym 320GB ale nie ma w sklepie u mnie)?

Obudowa - Cooler Master Elite 330

Zasilacz - OCZ StealthXStream 500W czy Corsair 550W?

Karta Graficzna - Palit HD4850 Sonic 512MB

Czy może lepiej poczekać trochę np. do lata i kupić coś z nową podstawką?

Procesor Intel c2d 7200 płyta Msi p45,ram2Gb,dysk możesz zamówić przez internet,zasilacz OCZ SXS500W rev2.2,k.graficzna może być.

taaaaaa

cd e5200 da rade spokojnie

MSI P45 NEO3

Patriot LLK 2x1GB CL4 800Mhz

HD4850

Corsair VX550

Samsung F1 320GB

Pioneer 216D

CM 331

:slight_smile: nie wiem tylko czy złapiesz się w cenie

W czym lepsze są patrioty od a-data i czym różni się CM 331 od 330 oprócz wyglądu (330 lepiej wygląda)?

Tobi twierdzi, że Patrioty lepiej się podkręcają. (więc dlatego ja A-Daty zamieniłem na Patrioty) :slight_smile:

moja pomyłka któraś z CM seri 3XX byłam-ATX nie pamiętam która, jeśli 330 to atx to jak najbardziej może być

Zasilacz to najlepiej Corsair 550W, jak nie starczy kasy to 450W, albo OCZ SXS 500W rev.2.

Co do obudowy, to ważna jest jakość wykonania (w Elite jest dobra) i dobre warunki obiegu powietrza (czyli przód musi być z przepuszczalnej siatki, tak by można było zamontować wentylator 120mm). Reszta to design, bierz najtańszą Elite z przepuszczalnym przodem. (no i oczywiście format ATX)

330 to ATX, tylko że 331/332/333/334 są szersze, a 340 to mATX.

Czyli:

Procesor - Intel Dual Core E5200 2.5 GHz

Płyta Główna - MSI P45 Neo3-FR (zastanawiam się też nad P35 jakiś Gigabyte EP35-DS3L byłby w porządku?)

Ram - A-Data Vitesta Extreme Edition 800Mhz CL4 albo Patriot LLK (2GB Ramu starczy jeszcze przynajmniej z rok?)

Nagrywarka-ze starego kompa najwyżej dokupię później Pioneera 216

Dysk- raczej nie będe kupować w necie, więc myślę może nad jakimś WD 320GB czy lepiej dołożyć do Samsunga F1 640GB(taki duży dysk nie jest mi potrzebny właściwie starczyłoby 250GB)

Obudowa - Cooler Master Elite 330

1.czy zmieszczę w niej wszystkie podzespoły i na przykład jakieś większe chłodzenie w przyszłości (Karakorum)

Zasilacz - Corsair 550W

Karta Graficzna - Palit HD4850 Sonic 512MB

Jeszcze mam takie pytanie: jaki monitor jest lepszy do gier zwykły lcd płaski czy panoramiczny?

Zależy od gustu, ja osobiście do gier brałbym 24’’ LCD (zwykły nie panoramiczny)

Lepiej wziąć Samsung’a 320GB albo dopłacić do 640GB - raczej nic więcej. A dlaczego nie w necie?

Dlaczego nie możesz wziąć szerszej obudowy?

Reszta git (chociaż z A-Data bym chyba zrezygnował na rzecz Patriot LLK, a płyty bym nie ruszał).

CM Elite 334 byłby ok? Jednak wolę wszystko w sklepie u mnie, więc wezmę 640GB F1. Na innych forach bardziej polecane są a-datki niż patrioty. Jest jakaś wyraźna różnica w podkręcaniu żeby dopłacić?

334 jest git.

640GB F1 - dobry wybór

Na tym procesorze nie zauważysz raczej różnicy (ze względu na wysoki mnożnik i małe wymagania co do częstotliwości pamięci). Patrioty chwalą się jakimiś nagrodami i ktoś wspominał na forum, że całkiem nieźle je wykręcić można.

@Adalbert

Dzięki. Do ilu można podkręcić E5200 na boksie, najlepiej tak żeby nie trzeba było podnosić napięć? Do ilu trzeba wykręcić proca by nie ograniczał karty? Aha i jeszcze czy patrioty nie będą się gryźć z innymi ramami?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545-3

Chodzi o ograniczanie karty? Nie ma czegoś takiego, najwyżej taktowanie procesora będzie za niskie dla danej gry, przez co grafika nie będzie mogła rozwinąć skrzydeł.

A chcesz jakieś inne pamięci dodatkowo wstawić?

To znaczy tak pytam z ciekawości. Jeszcze mam pytanie o pastę termoprzewodzącą czy ta intelowska jest wystarczająco dobra czy lepiej kupić jakiegoś Zalmana STG-1? W tej budzie CM 334 jest 1 wentylator, więc trzeba byłoby kupić jakiegoś Acutake 120mm. Będzie dość cicho i wentylacja będzie dobra?

P35 to starszy chipset, więc raczej nie. Ale skoro stać Cię na Neo3-FR, to pomyśl na Asus`em P5Q, nieznacznie lepszym rozwiązaniem.

Dobrze jest kupić osobną pewną (ja bym brał MX-2).

Jeden wentyl 120mm na przód i będzie git.

prosze to ten artykuł o którym mowa była w innym temacie

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-39