Proszę o pomoc


(Hinhan8) #1

Tak jak w temacie.Mam windows 7 64bit na początku wszystko ładnie działa ale bo jakimś czasie wyskakuje mi bluescren.Poczytałem na forum kilka wątków i dowiedziałem się że to sprawdzić windows debugerem więc tak zrobiłem i pisze mi że blue screny powoduje tylko jeden plik nazywa się ntoskrnl.exe prosze o pomoc


(Dimatheus) #2

koddhag , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus


(falcon89) #3

Sprawdź za pomocą BlueScreenView kod błędu (wstaw screena z programu).


(Henio Mazurek) #4

Koniecznie to co wyżej napisane. Jeżeli plikiem wywołującym BSODy będzie ntoskrnl.exe to test dysku przez MHDD lub Victoria for Windows.

Przy MHDD koniecznie trzeba w biosie przestawić tryb SATA z AHCI na cokolwiek innego inaczej dysk nie będzie widoczny (po skanie trzeba to odkręcić inaczej komputer będzie się restartował i wywalał BSOD). Victoria => Uruchom jako administrator, SMART i pokaż screen. Jeżeli Victoria się wysypie to tylko MHDD.

Victoria http://www.majorgeeks.com/files/details … ndows.html

MHDD (Parted Magic - nagrać na płytę, zbootować, zakładka Extras) http://sourceforge.net/projects/partedmagic/

MHDD - F4 jest SMART - zrób screen, dwa razy wciśnij F8 - skan powierzchni - napisz czy wykryło uszkodzone sektory.

Potem test RAM przez Memtest (ta sama zakładka w Parted Magic).

Przydałoby się też info nt wirusów (choć nie przypuszczam, ale zrobić można). Po wykonaniu wszystkiego i braku rezultatów => marsz do działu Bezpieczeństwo z logiem np z GMER’a lub TDSS Killera na rootkity + inne obowiązkowe. Wszystko masz w przyklejonych działu Bezpieczeństwo.