Proszę o poradę - jaka karta graficzna?

Witam, przepraszam za tworzenie kolejnego podobnego tematu, ale potrzebuję pomocy.

Muszę kupić nową kartę graficzną, gdyż w dotychczasowej (GF8500GT) padła pamięć. Poczytałem o kartach i mojej płycie głównej i wiem już, że karty ze slotem PCIexpress będą pasować, ale nie wiem jaką do mojego kompa brać. Jedno co wiem, to że ponownie będzie to jakiś GF, bo z poprzedniego byłem bardzo zadowolony w grach :slight_smile:

Specyfikacja:

płyta główna: Gigabyte GA-M61SME-S2

procesor: Athlon 64 x2 Dual Core 4000+ 2,11GHz

RAM: 2GB DDR2

zasilacz: FEELIII ATX400W

system: WinXP SP3

Ile masz kasy do wydania na kartę?

Kasy, którą mogę wydać, będzie nawet i 1tys., ale aż tak drogiego kombajnu to kupować chyba nie warto, bo raz że mój sprzęt go nie wykorzysta, a dwa to lepiej za kilka miesięcy złożyć nowy zestaw :slight_smile:

Właśnie nie wiem jak mocną kartę mój komp może wykorzystać. Nie chcę, żeby karta się marnowała w tym moim zestawie. Powiedzmy, że 400-500zł to taka dobra suma.

No to na teraz coś z tego, GTS 450 na DDR5.

http://allegro.pl/karty-graficzne-pci-e … D%5B5%5D=5

I nie ma znaczenia czy karta ma slot PCI express x16 v2.0 czy 3.0 ? Bo ta moja płyta główna to chyba ma ten slot v1.0, tak mi się wydaje, w końcu sześciolatka :slight_smile: Pytam, żeby później nie okazało się, że to ma znaczenie i karta nie będzie pasować :wink:

Możesz spokojnie kupować, nie powinno być żadnych problemów, jeśli o to chodzi.

Od siebie dodam, że masz bombę zegarową zamiast zasilacza i proponowałbym go czym szybciej zamienić na jakiś porządny zasilacz.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

np.

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-core … eu-463853/

Temat wyczerpany, serdecznie dziękuję za pomoc :slight_smile:

Nie jest akurat ta III taka zła, co nie znaczy, że nie można kupić lepszy.

Z zasilaczem to wiem, że bliżej mu do dna niż szczytu, o zasilaczach już sporo czytałem i dlatego przy okazji tej “wymuszonej” wymiany grafiki od razu kupuję zasilacz, może i na wyrost z mocą znamionową, ale może się w przyszłości przyda.

Taki biorę

http://www.komputronik.pl/product/17949 … rsion.html