Proszę o poradę w zakupie laptopa

W grudniu zamierzam kupić laptopa. Jego cena to no 3000zł ale nic nie stoi na przeszkodzie by była niższa bo i tak nawet na takim za 3000zł się nie pogra. Chodzi i przeglądanie internetu, ściąganie plików, oglądanie filmów, czasem jakaś obróbka dźwięku/filmów. Szukałem na forum, jest dużo takich tematów, ale nie znalazłem na wszystkie odpowiedzi.

  1. Jakie firmy są najlepsze tzn najsolidniejsze sprzedające produkty dobrej jakości

  2. Jak sprawują się procesory mobilne w takich zadaniach jak kompresja filmów (nie chodzi bynajmniej o czas tylko o stabilność czy nie ma różnych bluescreenów itp)

  3. Ile wytrzymuje bateria w takim przeciętnym laptopie za 2500zł? Bo ja mam takiego P2 233mhz, 160MB RAM, bateria ma 10 lat a trzyma spokojnie trzy i pół godziny przy dużym użyciu no ale to jest kloc li-ion i procesor też taki niezbyt prądożerny :smiley:

  4. Do jakiego poziomu można pograć w gry tzn czy takie np. GTA SA albo SimCity 4, Gta Vice City albo 3 będą na nim chodzić.

  5. Interesuje mnie też w jakiej cenie jest najlepszy stosunek cena/jakość bo słyszałem że laptopy za np. 3000zł są ulepszone nie odczuwa się tego (tzn karta grafiki ogranicza komputer w grach).

  6. Jaką trwałość mają nagrywarki stosowane w takim sprzęcie?

Interesowało by mnie coś takiego

Procesor 1-2 Ghz

Ram 512-1024

Dysk: no 60GB by starczyło…

Grafika - nie mam pojęcia

USB :smiley:

Nagrywarka DVD

Proszę o wypowiedź osoby które się znają, a nie które chcą coś napisać :slight_smile:

napisz w grudniu ceny laptopów ciągle spadają, pojawiają się nowe modele itp.

Dobrze, nie chodzi mi tu jednak tylko o sam model tylko o informacje ogólne o komputerach przenośnych jak to wszystko wygląda, w szczególności napędy DVD oraz baterie.

za 3 kafle kupisz 2 rdzenie,2gb ram 160gb dysk twardy ze zintegrowanym intelem gma matrycą 15,4 wxga szklaną marki toshiby,hp-compaq. bateria 3h, napęd dvd rw.