Prosze o rade na teamt podkrecanie procesora

Dzień dobry !

Chcialbym podkrecic swoj procek zeby komp szybciej chodzil. Prosze was o porade jakie chlodzenie na procek zamontowac o ile go podkrecic.

Oto moja konfiguracja :

Procesor : Intel DualCore Intel Pentium D 805 2,66GHZ (2680MHZ) (20*134)

Chlodzenie: Intelowskie

Plyta Glowna : ASUS P5LD2

Mikrouklad plyty glownej : Intel Lakeport-G i945G

Bios : AMI (07/12/06)

Pamieć : 2*512MB DDR2-667 DDR2 SDRAM

Karta graficzna : Gigabyte NVIDIA GeForce 7300 GT (256MB)

Zasilacz : MODECOM FEEL III 350W

System: Microsoft Windows XP Home Edition z dodatkiem Service Pack 3

Ps. Planuje dokupic do niego jeszcze 3GB ramu

Jakie panstwo proponujece chlodzenie do niego i do ilu go podkrecic

CZEKAJ ZARAZ SIE PRZYCZEPIą SIE DO CIEBIE O ZASILACZ :stuck_out_tongue:

Podkręcić o tyle ile się da i cofnąć o jeden krok. Edytuj post i usuń model zasilacza. Zaraz dowiesz się, że przez niego będziesz miał małe OC co jest g… prawda. Podkręcanie nie oznacza od razu wymiany chłodzenia. Prawdopodobnie boxowe wystarczy.

luczki , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Po drugie, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

ziommm zapewne też masz taki zasilacz… Wystarczy zajrzeć do wyszukiwarki i macie opinie o tym zasilaczu. Nie będę się z wami kłócił, ani dyskutował o nim.

Dlaczego my dyskutujemy o moim zasilaczu. Jesli trzeba to powiedzcie wymienie a nie za przeproszeniem ochrzaniecie mnei za zywot. Komp jest stary i wtedy nei bylem obeznany w zasilaczach. Mnie interesuje jak go podkrecic i jakie chlodzenie dac bo boxowe jest zal bo glosne i slabo chlodzi czasami musze mu zmniejszac mnoznik bo sie grzeje

Skoro wiesz jak zmieniać mnożnik, to w czym problem? Jedziesz w górę z koksem. Jeżeli zajdzie potrzeba, to lekko podnieś napięcie. Możesz też zmniejszyć mnożnik, a podciągnąć FSB uważając przy tym na taktowanie pamięci. Kontroluj temperaturę. Sprawdzaj stabilność. W razie potrzeby wymień cooler.

PS. Co to znaczy, że się grzeje? Jakie temperatury osiąga CPU? Jeżeli do 60 stopni to jeszcze nie tragedia, aczkolwiek warto wówczas pomyśleć nad lepszym odbiornikiem ciepła.

rykendo

Sprawdzać sobie można. Pewnie. Wpisz Core problemy, chieftec problemy, ocz problemy, radeon problemy. Zawsze coś będzie.

A opinie fachowców, co nigdy tego zasilacza na oczy nie widzieli, tylko kierują się pseudo opiniami podobnych sobie, można włożyć między bajki. Na pewno Feel dobry nie jest ale to nie powód, żeby pisać pierdoły na temat tego PSU.

no ta

czasem niby dobry zasilacz ale z wrodzoną wadą :stuck_out_tongue:

może być gorszy niż w miare nromalny zasilacz niby gorszej firmy :lol:

luczki, faktycznie o tym zasilaczu dobre opinie nie krążą (ale głównie zasługa tego jest w poprzednich edycjach tego zasilacza, które najzwyczajniej w świecie do normalnych zasilaczy nie należały, w III niby poprawili już te zabezpieczenia i “działa”), więc raczej bym wymienił (w zależności od gotówki). Co do chłodzenia to wydajne jest Pentagram Karakorum, ale będziesz musiał się zaopatrzyć dodatkowo w cichszy wentylator (jeżeli strasznie Ci na ciszy zależy), bo ten fabrycznie montowany gdy się rozkręci to do najcichszych nie należy.