Proszę o sprawdzenia temperatur podzespołów


(Dru766766) #1

Witam, wiem, że mój pc za bardzo się nagrzewa, ale nie jestem zbytnio biegły w te klocki ;p Więc proszę kogoś doświadczonego o komentarz. Wrzucę screen z everesta, dodam jeszcze, że zdjąłem ostatnio obudowę i zasilacz śmierdzaił spalonym plastikiem, więc myślę, że on jest winien i będę musiał kupić nowy.

Tu link:


(Sawyer47) #2

Nie podałeś informacji ani jaki to sprzęt (co dla jednego modelu jest normalną temperaturą pracy może być zbyt wysoką temperaturą dla innego) ani pod jakim obciążeniem były wykonywane te pomiary. Bez tych informacji nie da się nic powiedzieć.


(Dru766766) #3

Robi się:

http://img43.imageshack.us/i/dancz.jpg/

2GB ramu, karta, procek i płyta główna tam są. Jak jeszcze coś dopisać to powiedz.

Pomiar robiłem na b. małym obiążeniu(tylko przeglądarka i steam)


(Szotek5) #4

Sprawdź chłodzenie karty graficznej, ma ona bardzo dużą temperaturę. Przeczyść je z kurzu (chyba że grafika jest chłodzona pasywnie) i sprawdź czy między radiatorem a rdzeniem karty graficznej znajduje się pasta termoprzewodząca :wink:


(Dru766766) #5

Czyściłem i było tam trochę kurzu, mniej teraz szumi, jednak pc nadal jest ciepły. Pasty tam chyba nie ma, gdyż komp ma już ponad 3 lata i nigdy nie kupowałem tej pasty. Pojadę z nim do serwisu i chyba trzeba kupić nowy zasilacz i spytam się co zrobić z tą nagrzewającą sie kartą graficzną. Dzięki za porady :stuck_out_tongue: