Proszę o sprawdzenie loga

Ostatno mój bardzo dowcipny kolega podesłał mi pewiem pliczek który potem okazał się trojanem. Jeszcze nie usuwałem tego czegoś nigdy więc dam loga (będe musiał jeszcze sprawdzić ad-aware i avastem).

Z tego co wiem to ten trojan się nazywa G@du-Ghost. Mam podejrzenia co do pliku shost32.exe i userinit.exe. Teraz je wyłączam menedzerem zadań, bo wcześniej ich nie było.

tryb awaryjny i usuwasz wpisy hijackeim a pliki ręcznie

Ale problem z plikiem userinit.exe musisz podmienić !!

  1. Start do trybu awaryjnego i usunięcie tej linijki przez HijackThis.

  2. Następnie - UWAGA! - reset kompa do Konsoli Odzyskiwania z CD XP wg TEJ instrukcji i resauracja pliku Windows komendą:

EXPAND X:\i386\USERINIT.EX_ C:\WINDOWS\system32\userinit.exe

X - tu wpisujesz swoją literkę CD-ROMu.

Jak mam włożoną płytkę z windowsen Xp podczas uruchamiania to nie pokazuje się nic. Normalnie się windows ładuje.

reset kompa do Konsoli Odzyskiwania z CD XP wg TEJ instrukcji masz screeny jak to zrobić czyli Start do Konsoli! !!

Ok sory, nie denerwuj się tak …

już sam doszedłem że musze wcisnąć F8 i wybrać napęd CD.

Ale pojawił się problem podczas jak musze wpisać hasło administratora (żeby wejść do D:\windows).

I w tym problem że nie znam hasła do konta Administrator. Wpisywałem hasło do mojego konta ale nic. Gdzie moge sprawdzićjakie jest hasło Asministratora. Prubowałem też bez hasła ale jednak jest.

Ja sie nie denerwuję, ale ogólnie nie czytacie :wink:

Start>>uruchom>>control userpasswords2 i resetuj hasło :smiley:

Aha dzięki. :smiley:

Złączono Posta : 06.12.2005 (Wto) 19:04

OK Wszystko jest teraz dobrze. Dzięki jeszcze raz.

I takie małe pytanie - podczas rozpakowywania tego pliku (jak wpisywałem expand …) to wpisałem najpierw żeby rozpakowało do folderu Windows ale potem Windows\system32. Czy usunąć ten z windows, bo on chyba nie potrzebny nie.

TAK :wink: