Proszę o sprawdzenie loga

…a log wygląda tak…

W Dodaj/Usuń odinstaluj NewDotNet

Wpisy usuwasz programem LSPFix (wpisy mogą zniknąć po odinstalowaniu w/w aplikacji)

Odpal LSP-Fix zaznacz “I know what I’m doing” następnie w okienku Keep zaznacz plik który chcesz usunąć i za pomocą strzałki (>>) przenieś go do okienka Remover i kliknij Finish

Kosmetyka z Autostartu:

Panel sterowania=>Opcje Regionalne…=>Języki=>Szczegóły=>Zaznacz-Wyłącz zaawansowane usługi tekstowe…

Start=>Uruchom=>msconfig=>Uruchamianie=>Odchacz=>

Naprzyszłość jak będziesz wstawiał loga to całego z nagłówkiem (z VER-Windows’a i IE) i z Opisem problemu-powodu wstawienia + obejmuj tagiem CODE lub QUOTE :wink:

Wszystko pięknie, tylko… w dodaj/usun nie znajduję wpisu NewDotNet.

Wersje…

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 12:32:08, on 2006-01-16

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

W kazdym badz razie nie potrafie sie pozbyc nachalnego NewDotNeta, ktory, za kazdym razem gdy go usuwam z autostartu, nawet w msconfigu i tak z powrotem się tam zapisuje.

Złączono Posta : 16.01.2006 (Pon) 14:18

Ale miejmy nadzieje, ze program ktory mi poleciles pomoze. Jesli nie, to napiszę jeszcze =)

Bog zaplac.

Naturalnie wszystko w trybie awaryjnym (F5 lub F8 ) :slight_smile:

1.Wyłącz Przywracanie Systemu.

2.Uruchom kompa w trybie awaryjnym (F5 lub F8 )

3.Usuń podany pis w HiJack’u, a plik ręcznie z dysku.

4.Wpisy O10 usuń LSPFix (link jest w poście od X4D3T )

5.Pokaż nowy log :slight_smile:

6.Zainstaluj ServicePack’a 2

Pomimo, ze zrobiłem jak poleciłeś… new dot nadal dobrze się ma na moim komputerze… Moze powinienem postapic analogicznie jak tu… http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=56673 ?

Log po zrobieniu jak mowiles, wyglada tak:

Złączono Posta : 16.01.2006 (Pon) 14:31

O. Więc teraz powinno pomóc. Nie zawracam głowy, pełnej pewnie od tego typu spraw =)

Złączono Posta : 16.01.2006 (Pon) 14:32

Ser: Za chwile dostaniesz loga, tylko zrobie jak mowiles =). Log powyzej dotyczyl tego, co polecil pan x3…

Usuń ten folder z dysku (ręcznie) - naturalnie w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem Systemu

I w HiJack’u ten wpis FIX CHECKED

Ser: Jeszcze jedna sprawa…

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

Tych wpisów w LSPfixie nie znajduje. Są natomiast: mswsock.dll (TCP/IP), winrnr.dll(NTDS) i rsvpsp.dll(Protocol handler)

Złączono Posta : 16.01.2006 (Pon) 14:47

Oto nowy log…

W LSPFix’ie powinien być wpis newdotnet i jeszcze jakieś cyferki . Jeżeli go znajdziesz to usuń jak napisał X4D3T

PS. W logu nic nie widzę :slight_smile: Ale może coś przeoczyłem :slight_smile: Widzisz jakąś poprawę w działaniu kompa ?

Więc pewnie wszystko gra, jak nic nie widzisz =) Bo ja też widze, ze gra.

Nie moge tylko w msconfigu usunac NvCpl (RUNDLL32.dll C:\Windows\System32\NvCpl.dll, NvStartup), ktory polecono mi tam wyzej wylaczyc.

Złączono Posta : 16.01.2006 (Pon) 14:57

I znajduje jeszcze tam jakis dziwny… ashDip (C:\PROGRA~\Avast4\ashDip.exe). Co to takiego?

Złączono Posta : 16.01.2006 (Pon) 14:58

Sorry…(C:\PROGRA~1\Avast4\ashDip.exe) Powinno byc =)

O ile się nie mylę to tego wpisu nie zaleca się wyłączać, ale nie jestem pewien :slight_smile:

PS. To jest “coś” od avasta (nie wiem co bo ja nie korzystam z avasta)

A z czego korzystasz, jesli moge spytac ? =)

Złączono Posta : 16.01.2006 (Pon) 15:04

I jeszcze jedno pytanie, ostatnie… gdzie moglem zlapac tego paskudnego pryszcza jakim był NewDot… ? =)

W internecie prawie wszędzie można złapać jakiegoś śmiecia.

Mógł ktoś np przez gg Ci wysłać albo na maila itp.

Mógł też wleść przy ściąganiu czegoś z internetu…

Pewnie, możesz spytać - korzystam z Nortona ( :x ), ale tylko do marca, a potem kupuję Kasperskiego :slight_smile:

A co do drugiego pytania to też miałem to świństwo. Nie wiem skąd dokładnie, ale być może samoistnie jak np. SpySheriff :slight_smile:

Taka jest niestety smutna prawda, Ser, że darmowe antywirusy na nic się zdają =) Opłaca się kupic Kasperskiego ? Skąd wiesz, ze pieniadze nie pojda na marne =) ?

Wiem, że nie pójdą na marne, ponieważ ma on ogromną ilość pozytywnych komentarzy,dużą wykrywalność i również kiedyś go sam używałem :slight_smile:

A naprzykład przy instalacji eDonkey

Jak najbardziej, to wpis od Avasta wiec nic z nim nie rób

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Proponuje poczytać TEN temat i zobacz jaka jest prośba do userów wklejających loga.