Proszę o sprawdzenie loga

hej, moja tapeta na pulpicie sugeruje ze mam “spyware infection” no i trudno mi sie z nia nie zgodzic;)

w kazdym badz razie uruchomilam hijackthis (bo nic innego nie pomaga niestety) ale sama moge jedynie w tym wypadku pokierowac sie babska intuicja; boje sie ze to mozebyc za malo wiec prosze jakiegos dobrego doswiadczonego czlowieka o pomoc i z gory wielkie dzieki;)

a czy to w tej sytuacji mi cos pomoze? moze lepiej juz po jakims czyszczeniu:>

Pliki na czerwono wywal w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem i wpisy w Hijacku.

Poczytaj Usuwanie VX2.BetterInternet i daj log nr 1 z narzędzia L2Mfix

Użyj Pocket Killbox. Zaznaczasz opcję Delete on Reboot i w polu Full Path of File to Delete wklejasz ścieżkę C:\WINDOWS\System32\msupdate32.dll i naciskasz X czerwony. Program poprosi o reset kompa…

Start => Uruchom =>services.msc => zatrzymaj i wyłącz proces Network Monitor, a plik usuń ręcznie z dysku.

Poczytaj Usuwanie Fałszywej Tapety

Skan skanerami ANTYSPY & AV

Szczególnie polecam te:

–>Trend Micro Anti-Spyware for the Web

–>BitDefender Online Virus Scan

–>Trend Micro Hausecall online scanner

Kosmetycznie wyrzuć z Autostartu:

Panel sterowania=>Opcje Regionalne…=>Języki=>Szczegóły=>Zaznacz-Wyłącz zaawansowane usługi tekstowe…

Panel sterowania=>Java=>Update=>Odptaszkuj-Check for updates automatically

Start=>Uruchom=>msconfig=>Uruchamianie=>Odchacz=>

[SoundMan]

[nwiz] 

[NvMediaCenter]

[WinampAgent]

[NeroCheck]

[BearShare]

[TrojanScanner]

[Spy Watcher]

[Komunikator]

[MsnMsgr]

[Skype]

[Gadu-Gadu]

:wink:

Weź ty chłopie pomyśl każesz mu zainstalowac sp2 na zainfekowany system :?

X4D3T i znowu namieszałes, ominełes syf, każesz usunąć tylko pliki syfu a co z wpisami no i jeszcze usuwasz pliki syfu zamiast usunąć odrazu cały folder ze śmieciami, no i po co jeszcze np. ma odchaczyć z autostartu SoundMan oraz wszystkie komunikatory, zazwyczaj sie je zostawia w spokoju

Usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Start => Uruchom =>services.msc => zatrzymaj i wyłącz procesy Network Monitor oraz Command Service następnie odpalasz HijackThis Misc Tools => Delete NT service => wpisz cmdService => Ok i zresetuj komputer.

Pliki na czerwono usun ręcznie z dysku

Poczytaj Usuwanie VX2.BetterInternet i daj log nr 1 z narzędzia L2Mfix

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Proponuje poczytać TEN temat i zobacz jaka jest prośba do userów wklejających loga.

Przepraszam, ze dopiero teraz ale dzieki za pomoc,

juz wszytsko ok;)