Proszę o sprawdzenie not-a-virus:AdWare.Win32.Doza.a

Nie wiem co to są te logi i gdzie ich szukać, ale mój program antywirusowy trzyma w kwarantannie coś takiego:

Plik A0002671.exe

katalog C:\SystemVolume

Information_restore{C666E889-CE28-45FB-AB09-6A0A0ED45948}\RP22

Wirus: not-a-virus:AdWare.Win32.Doza.a

Naprawić się nie udało, więc tam siedzi, a niedługo kończy mi się licencja na antywirus…mój komp może być zagrożony? Czy AdWare to faktycznie wirus? bo ktos powiedział że niekoniecznie i usunięcie może zakłócić pracę jakichś programów.

A kiedy najlepiej zainstalować nowego antywirusa…po wygaśnieciu starego? jeśli przed to system mi nie “zwariuje” mając dwa różne programy antywir? Proszę pomóżcie!

Pobierz Ad-Aware i przeskanuj kompa. Drugiego antywirusa nie instaluj, dopiero jak skończy się licencja na aktualny program. Po skanie pobranym programem wstaw loga z Hijack This.

Co to jest Thijak this? i jak wstawić tego loga? Bardzo to wszystko skomplikowane. Ale skoro plik z wirusem jest w kwarantannie a mimo to wszystko działa to chyba można go usunąć bez szkody dla systemu? Jak będę czekać aż mi sie antywir zdezaktualizuje to ten uwolniony szkodnik zainfekuje mi kompa chyba? :frowning: Po zainstalowaniu nowego, stary antywir mam zostawić czy całkowicie usunąć żeby nie obciążał kompa?

Kliknij w programy które wymieniłem w swoim poście, zostaniesz przekierowany na strony, gdzie będziesz mógł je pobrać. Co to jest Hijack This zobaczysz wraz z opisem jak się nim posłużyć na stronie po przekierowaniu. Jeżeli chcesz koniecznie instalować nowego antywirusa, to najpierw przeskanuj Ad-aware i wstaw loga na forum wygenerowanego przez Hijack’a. Trzeba usunąć szkodnika i dopiero instalować nowy program.

Pewnie ja żle tłumaczę, komp mi działał prawidłowo! Po prostu przy którymś kolejnym skanowaniu antywir wykrył tego not-a-virus:AdWare.Win32.Doza.a i przeniósł z całym plikiem do kwarantanny. Skoro po odizolowaniu pliku nadal nie widać jakiś braków w funcjonowaniu systemu to chyba mogę go usunąć żeby pozbyć sie wirusa? (tak to rozumiem, chyba że się mylę i taki plik umieszczony w kwarantannie wspomaga system a jego usunięcie spowoduje szkodę?) Obawiam sie tej skomplikowanej procedury z Hijack This :frowning:

Prawoklik na Mój Komputer>>>>Właściwości>>Przywracanie systemu>> wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.