PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC Kłopoty z Biosem

Witam. Mam pytanie, coś pokombinowałem a dokładnie to:

Miałem na dysku C zainstalowanego Windowsa XP , a ostatnio zainstalowałem normalnie z płytki Windowsa 7 na partycji D bez żadnego formatu. Miałem 2 Win i wszystko ok. Ale mówię to usunę z C WinXp. Wiec sciaglem program Gparted do formatu. Sformatowałem partycję C i teraz gdy włączam Kompa to po uruchomieniu biosu wyskakuje “reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC

Problemu z BIOSem to Ty nie masz. Usunąłeś bootloader i tyle. Płyta instalacyjna siódemki powinna Ci pomóc (i nie mówię tu o reinstalacji systemu)

chcialem zainstalowac ale po zaladowniu plikow syt. wyskakuje blue screen

Czytaj dokładnie, chyba napisał ze nie chodzi o reinstalację systemu.

Postępuj wg wskazówek zawartych na tej stronie, ale nie wpisuj jeszcze zadnego polecenia:

http://support.microsoft.com/kb/927392

Jak znajdziejsz w Konsoli Odzyskiwania wpisz i zatwierdzaj osobno polecenia:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /scanos

bootrec /rebuildbcd

bootsect /nt60 all /force

W razie pytań zatwierdzasz.

Jak dokładnie wejść w ta kąsole odzyskiwania? Czy to jest po załadowaniu różnych plików i biblotek z botowalnego systemu.

Tak, to jest po załadowaniu wszystkich tych plików co widzisz na początku.

Czekasz aż się załadują, pojawią się wtedy opcje wyboru instalacji: instalacja systemu, naprawa systemu poprzez konsolę odzyskiwania poprzez wciśnięcie klawisza R, i wyjście z instalacji. Oczywiście wybierasz R.

A co zrobić jeśli po zaladowaniu tych plików pojawia sie ERROR Blue Screen. i Pisze żeby zrobić check disc lub usunąć wirusy. Wirusów nie ma na 100%

Po załadowaniu plików z płyty instalacyjnej czy z dysku twardego? Mnie chodzi o płytę instalacyjną, masz taką?

Może zamiast płyty z Windows XP skorzystaj z płytki Windows 7.

Uruchom konsolę i wpisz:

bootrec.exe fixboot

bootrec.exe fixmbr