Proszę o szybką pomoc

mam projekt do wydrukowania w pliku dwg i nie wiem jak go wydrukować w formacie a4 proszę o pomoc potrzebny mi ten projekt na jutro.

za pomocą jakiego programu to można zrobić ???

Przepraszam jeżeli wątek jest w złym katalogu

Nigdy w życiu nic nie drukowałeś, czy jak? Przecież drukuje się tak jak z każdego innego programu. Wybierasz drukarkę, rozmiar papieru i (tu jest różnica w stosunku do "zwykłych programów) co ma być drukowane: okno, zakres, widok. I cośtam się wydrukuje.

Jak chcesz bardziej wybajerować wydruk - ustaw/utwórz styl wydruku. Jeśli pomyślałeś trochę przy rysowaniu i masz różne elementy rysowane różnymi kolorami, to w stylu wydruku możesz przyporządkować grubość drukowanej linii do koloru. Inna metoda to rysowanie na warstwach i przyporządkowanie grubości kreski na wydruku do warstwy.

A jak już zupełnie chcesz błysnąć, to przełącz widok do obszaru papieru, ustaw skalę wydruku, dodaj i odpowiednio wyskaluj opisy, ramkę rysunku…

PS. Chyba nie doczytałem do końca. Ty chyba nie masz czym wydrukować a nie nie wiesz jak :). W takim razie -> http://www.dobreprogramy.pl/DWG-TrueVie … 12651.html

Program jak porgram potrafię ściągnąć ale to chodzi o to że to jest projekt i nie ma formatu a4 a nie mogę drukować w a3 bo nie mam takiej drukarki

Dodane 25.02.2011 (Pt) 21:38

A mam jeszcze pytanie czy da się dwg przerobić na pdf

Możesz zainstalować wirtualną drukarkę PDF np: http://www.bullzip.com/products/pdf/info.php

Taka drukarka pozwoli ci zapisywać do PDF wszystko to co da się wydrukować.

A co do problemu to może zadziała tak:

  1. Druknij ten projekt do formatu A3 ale nie na papier tylko do PDF za pomocą wirtualnej drukarki.

  2. Otwórz tego pdfa i zrób screena dokumentu np za pomocą pdf xchange viewer (ma wbudowane nerzędzie do screenów)

  3. Jak będziesz miał fotkę to zeskaluj ją albo wklej do A4 do worda i druknij na drukarce

Pliki DWG to rysunki wektorowe. Pięknie się skalują. Żaden problem przecież, ustawić taką skalę rysunku, żeby rysunek wieżowca w skali 1:1 zmieścić na formatce A4.

W oknie ustawień wydruku można wybrać skalę druku (albo po prostu wybrać ‘dopasuj do arkusza’. I wszystko się zmieści. AutoCad/TrueView mają b. fajny podgląd wydruku, można sobie wszystko sprawdzić “na sucho”.

“Normalny” AutoCad ma nawet specjalną “drukarkę” generującą pliki PDF. TrueView, niestety nie wiem. Natomiast nawet jezeli nie - zainstaluj w systemie wirtualną drukarkę typu PDF Creator, Bullzip PDF Printer itp, itd i będziesz mógł do pdf-a “drukować” wszystko co da się drukować. Nie tylko pliki dwg.

Dodane 25.02.2011 (Pt) 22:02

Nie obraź się, ale mam nieodparte wrażenie, że pracujesz w administracji państwowej. Polskiej administracji państwowej

BP, NMSP :smiley:

hehe skąd ten pomysł ;p

nigdy na oczy nie widziałem pliku DWG i nie sprawdziłem nawet jaki program to generuje a że autor pytania napisał że nie da się wymusić druku w A4 więc zaproponowałem najprostsze obejście, które mogłoby zadziałać ;p