Proszę o tzn. liste zmian do każdego programu

Czy jest możliwość dodania opcji listy zmian czyli change log’u a mianowicie listy jak zmieniał się program,sterownik,aktualizacja co ulepszono,poprawiono,dodano (alfa,beta,stabilna,rtm,wersja 1…testowa…itd). Często szukam np listy zmian nowych wersji przeglądarek i sprawdzam jakie nowe opcje umieścili programiści i czasami to ciężko znaleźć bo nie każdy program ma to dodane

Z góry dziękuje

Bo nie zawsze producent podaje takie informacje.

Uważam że redakcja powinna śledzić zmiany w poszczególnych wersjach i podawać takie informacje jeśli są one istotne (widać to w opisach niektórych programów i mam nadzieję że nie wynika to z uprzywilejowanej ich pozycji).

Ale skoro już w temacie to dobrze by było jakby w przypadku wersji beta również pojawiały się informacje o najistotniejszych zmianach (lub krótkie info że wersja wnosi tylko drobne poprawki), zwłaszcza gdy jest skok numeracji wersji (przykładowo z 1.x na 2.x).

być może warto umieścić gdzieś na “karcie programu” w serwisie dodatkowy przycisk/zakładkę “zobacz historię/zmiany” gdzie albo:

  1. otwierałaby się zewnętrzna strona producenta z listą zmian ( np. http://www.poikosoft.com/help/index.htm … istory.htm ) - adres strony zdefiniowany byłaby w bazie serwisu dobreprogramy podobnie jak bezpośredni link do instalki programu;

  2. redaktorzy kopiowaliby tekst producenta o wprowadzonych przez niego zmianach i przetrzymywali cały opis zmian u siebie w serwisie dobreprogramy (tak jak tekst zawierający opis programu).

wg mnie pierwsza opcja byłaby lepsza ze względu na mniejszą ilość pracy ze strony redakcji jak i ze względu na to, że druga opcja zabierałaby dodatkowe miejsce w bazie danych wortalu :slight_smile:

Ewentualnie rozwinięcie pierwszej opcji to dodanie owego odnośnika do listy zmian POD opisem programu, ale lepiej jest mu gdzieś lepsze miejsce zagospodarować, by nie musieć przewijać wzrokiem opisu programu :slight_smile:

PS. Mam nadzieję, że Redakcja czasem przegląda ten dział w celu inspirowania się pomysłami czytelników/użytkowników :slight_smile: