Proszę o uwagi do wybranych przeze mnie komponentów

Zmieniam kompa i proszę o ewentualne uwagi co do dokonanego przeze mnie wyboru komponentów.

Komp dla mnie do Worda, Excela, obróbka zdjęć, programowanie, trochę grania FPP/FPS.

Moje boysy - granie we wszystko co możliwe, z priorytetem na WOWa i strzelanki.

Komp powinien być cichy ale bez popadania w obłęd i nadmierne koszty.

Na razie nie mam raczej zamiaru podkręcać. Myślę, że poza Crisis w max detalach wszystko powinno chodzić bez problemu ale czy ma potencjał do podkręcenia na przyszłość, czy np wystarczy nw. Ninja?

MOBO: Asus P5K-E/ WIFI-AP Intel P35

CPU: Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

  • Scythe Ninja Plus Rev. B (pasta firmowa z radiatorem) - nie wiem czy zmieści się na ww. mobo?

RAM: OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4-15, radiator – XTC Platinum

2,1 - 2,2 V (EVP (gwarancja na pracę przy podwyższonym napięciu) - 2.2V +/-5%).

GPU: GeForce 8800 GT Palit 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) Sonic

Obudowa + zasilacz:

Antec Atlas z zasilaczem 550W TruePower Trio 2.0 EPS 12v2.2 ATX12V,

zamontowany w obudowie 1 wentylator 120mm (TriCool) i dostępne opcje na 2 wentylatory 92mm.

Czy na razie będę mógł bez dodatkowych wentyli 92mm spokojnie używać kompa bez obawy o przegrzanie (fabrycznie podkręcona 8800GT: taktowanie rdzenia 650 MHz, taktowanie pamięci 1 900 MHz)?

Wg mnie, po przejrzeniu danych, zasilacz z Antka (550W TruePower Trio) wypada lepiej jeżeli chodzi o wydajność prądową niż np: Chieftec (CFT-650-12B) 650W.

HDD: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

DVD: LG SuperMulti DVD+/-RW GH20NS10 bulk black (Serial ATA) z SecureDisc

Klawiatura:

jeżeli chodzi o klawiaturę, to przyzwyczajony jestem do wielkiej deski Microsoft Natural Keyboard (pierwszy egzemplarz z tej serii, ma jakieś 11 lat), do dzisiaj chodzi jak trzeba, tylko opisy się trochę starły, no i teraz nowsze chodzą zdecydowanie ciszej.

Mój wybór ze względu na podobieństwo do ww., to

  • Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 (B2M-00022)

  • ewentualnie Logitech Wave Keyboard (ma trochę inaczej rozłożone klawisze)

Mysz:

Logitech MX620 Cordless Laser Mouse (2,4 GHz, rozdzielczość 2000 dpi, kółko szybkiego przewijania - podobne do tego w MX Revolution)

Podkładka pod mysz: możecie coś polecić, w miarę tanio i dobrze :wink:

Karta dźwiękowa:

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition

Co możecie doradzić - różnica koło 100,000 - warto dopłacać?

Słuchawki z mikrofonem: Creative Fatal1ty Gaming

(w teście IDG wypadły kiepsko ale test też był kiepski :wink: i nie wiem co na ten temat myśleć?)

Monitor - zastanawiam się nad:

21.1" Eizo S2111W-K black TCO `06,

czy ktoś wie jak sprawuje się w grach, bo zdjęcia miodzio :wink:

Zestaw wielofunkcyjny: Canon MP610

Czy ktoś wie, jak wypadają wydruki w kolorze na zwykłym papierze?

Jeżeli chodzi o mobo, to jest problem z brakiem portów COM i LPT (płyty nie chciałbym zmieniać). Mam drukarkę laserową HP5L z LPT, programator ISP i modem zewnętrzny na COM?)

Rozwiązania o których wiem, mogą być dwa:

  1. KONWERTER USB - LPT (CENTRONICS) ale czytałem, że czasami nie rozpoznają poprawnie drukarki, programatora ISP - nie wiem?

  2. Blokuję niestety 1 złącze PCI i wkładam kartę PCI RS-232 2 ports & Parallel 1 port - np. T4079 firmy Sunnix - http://sunix.com.tw/it/en/Product_Detail.p…=34&sid=366 - spore koszty :frowning:

Ktoś wie jak jest z obsługą tej drukarki i programatora ISP serii STK200?

Komputer, nie powiem- dobry, ale mam kilka uwag:

  1. Procesor:

Moim zdaniem inwestowanie w 4 rdzenie nie ma sensu. Można wymienić go na C2D E6750 albo na C2D E6550 - oszczędność około 200 zł, a w dodatku można je też podkręcić.

  1. Płyta główna:

Niby można ją zostawić… To zależy. Jeżeli zależy Tobie na WiFi i chciałbyś w przyszłości dołożyć drugą kartę graficzną (co nie ma sensu w tej chwili) to zostaw - będzie to rozwiązanie mające sens (w przyszłości będzie można dokupić drugą kartę graficzną i zmienic procesor na 4 rdzeniowy, kiedy naprawdę będzie to dobrym rozwiązaniem [oczywiście pod Socket 775]).

  1. HDD:

Zamiast Barracudy brałbym WD AAKS 500GB na SATA2.

  1. Obudowa + zasilacz:

Z obudów poleciłbym Cooler Master Elite, a do tego zasilacz OCZ 600W (jedyny minus to brak odpinanych kabli, ale można i z tym sobie poradzić).

  1. Podkładka:

Qck mini (to koszt 20-30 zł)

Wszystkie części sprawdzałem na http://www.proline.pl tylko zasilacz na http://www.komputronik.pl (różnica między sklepami jest taka, że w tym pierwszym jest tanio, ale ten drugi ma większy wybór co przekłada się na troche wyższą cenę).

Oczywiście nad częściami, które dobrałem można dyskutować, ale przynajmniej te kilka zaoszczędzonych złotych pójdzie na abonament do WoWa ;)…

dawidson dzięki za zainteresowanie

proca bierz E8400/E8200

płyty tej nie bierz, bo jest po prostu marna, ABit IP35 / Foxconn P35A-S / DFI Blood Iron P35-T2RL / MSI Neo2 FR/FIR

pamięć weź coś lepszego GoodRam PRO800/900 // Transcend AXERAM // Crucial Ballistix 800MHz // Mushkin PC8500 D9GMH

dysk weź WD Caviar 320Gb WD3200AAKS lub Seagate 500GB 7200.11 (SATA II / 32mb cache)

buda i zasilacz OK Antec robi obie te rzeczy na bardzo wysokim poziomie ;]

nagrywarka OK, zastanów się jeszcze na Pioneer DVR-212D

Nie ma sprawy - jak umiem to pomagam.

Można się jeszcze pokusić o taki zestaw (teraz będę konkretny ;)):

C2D E4400 (około 400zł) + Arctic Cooling Freezer 7 Pro (70zł) albo ewentualnie Scythe Ninja (około 140zł) (procesor do kręcenia, można prawda na boxowym kręcić, ale ja tam wolałbym nie ryzykować).

Płyta główna EVGA nForce 650i Ultra (310zł).

Ramy: najlepiej jakieś OCZ 2x 1 gb DDR2 @ 800mhz (około 300zł)(pamięci pracujące w dualu. Nie trzeba więcej, bo tylko 64 bitowe systemy obsługują ponad 4 gb pamięci)

Zasilacz: dobrze żeby było to coś markowego między 400, a 500W (około 200-300zł)

Obudowa: to co polecałem wcześniej Cooler Master Elite (około 150zł).

Dysk: WD WD5000AAKS 500GB sATA II (345zł).

Bez karty graficznej wychodzi razem jakieś 1900zł.

Należy przy tym pamiętać, że zaoszczędziliśmy trochę na procesorze i chłodzeniu (w tę cenę wliczylem Arctic Cooling Freezer 7 Pro, który wystarcza- można na tym wykręcić procesor na 3ghz) :

Na płycie głównej również:

Klawiatura nie gra znaczenia - ważne żeby była wygodna - nie musi być droga.

Z myszy polecam jakiegoś a4techa x718 albo x750 (x718 ma czujnik optyczny, a x750 laserowy) - grałem na obu i szczerze wybierałbym wersje x718 z czujnikiem optycznym (około 70zł)

Podkładka: QCK mini (około 20-30zł)

Na DVD się nie znam za bardzo, ale to wydatek max 120zł.

Jeżeli chodzi o dźwięk to za wiele nie podpowiem. Sam mam SB Audigy 2 ZS z głośnikami 7.1, ale tych używam do filmów (czasami nawet jak pogram to nie wyczuwam jakiejś różnicy między SB X-FI). W graniu używam SteelSoundów 5H usb z zewnętrzną kartą dźwiękową - na tym mi się gra nieźle (ale to wydatek ponad 300 zł). Zamiast takiego szaleństwa polecałbym bardziej kupno jakichś słuchawek w stylu Creative HS 600 (albo nowszych - to wydatek około 160zł, a wrażenia z gry są niezłe)- oczywiście do jakiegoś SoundBlastera podłączonych.

Przy monitorze nie podopowiem za wiele. Nie znam się na nich za bardzo. Tu radziłbym się sugerować opinią innych.

O zestawie wielofunkcyjnym też nie powiem dużo, ale ze zwykłych drukarek polecałbym jakiegoś Canona Pixma. Nieźle się nawet spisują.