Proszę o wycenę dosyć nowego komputera

CHyba 5 letni Monitor LCD 22 Hyundai N220WA z wbudowany głośnikami.

Roczny komputer o parametrach

2GB RAM DDR3 1333Mhz

HDD 500MB 7200RPM

M3A785GM-LE z integrą HD4200 128MB

Obudowa microatx whiteenergy z ich zasilaczem :evil:

Wbudowany czytnik kart pamięci

Kilka miesięcy temu dokupiłem:

HIS iceq HD5670 1GB DDR5

Phenom II X4 955

Przejściówka DSUB-DVI

Komputer był oczywiście używany.

Dorzucam do tego chińską klawiaturę i mysz Manhatan, które dostałem za darmo w sklepie.

Skoro HDD mocno podrożały to czy mógłbym wyciągnąć chociaż te 2000zł za samą jednostkę? Proszę też o podanie oddzielnej ceny dla monitora, bo nie wiem czy sprzedam to razem czy oddzielnie.

Polecał bym sprawdzić ceny poszczególnych podzespołów na np. allegro.

Cena którą proponujesz jest z kosmosu. Ja oscyluje w przedziale około 800 zł z jednostkę.

roczny sprzęt…hmm… idąc od góry: 30+90+ 60+powiedzmy 90(bo buda+zasilacz)+180+360= 810 zł. Pamiętaj że to są możliwie najwyższe ceny - ktoś może ci dać mniej, ewentualnie za procek 10-20 zł więcej.

//edit: zapomniałem o monitorze. 22 cale, ale ma jakoś 5 lat… jak się dobrze trzyma to za 200-220 zł pójdzie.

Heheh - 800zł!? Nowy phenom kosztuje prawie 500zł - podrożał a ja go kupiłem ze 4 mce temu, dyski HDD 500GB kosztują około 500zł. mocno podrożały i ja mam sprzedać to za 800zł?

Po za tym ta płyta główna również podrożała i wcale nie o 20zł.

zrozum jedną rzecz - sprzęt nie jest nowy. używałeś go. kto wie co przez ten czas się z nim stało? tym bardziej ze miałeś zasilacz powiedzmy delikatnie nie najwyższych lotów.

dyski są obecnie tak drogie, bo zalało fabryki w Tajlandii (powódź maja) i nie są one dostarczane na rynek. Producenci podnieśli cenę, ale to chwilowe, do momentu startu fabryk, wtedy znowu wszystko wróci do normy.

Twój Phenom nowy kosztuje 430 zł, ja mogę sprzedać po 415 i tak zarobie na nim, wiec za 4 miesięczny używany procek chciałbyś ile dostać?

//edit: aż sprawdziłem cenę w hurtowni. I mam info że ten procek jest powoli wycofywany z rynku.

NOWE, wolałbym dołożyć te 200 zł i mieć fabrycznie nowy sprzęt ze wszystkimi, pełnymi gwarancjami czy zaoszczędzić 200zł i wziąć używane części, gdzie nie wiadomo na jakim zasilaczu to działało, a ten twój zasilacz to delikatnie mówiąc g :x o

Taka jest niestety smutna rzeczywistość. Nie od dzisiaj wiadomo, że używane ‘PeCety’ bardziej opłaca się sprzedawać na części. Poprosiłeś o wycenę, dostałeś odpowiedź. Nie musisz się z tym zgadzać. Pewnie, że nie zawsze odpowiedzi są zadowalające, ale Twoje “chociaż 2000zł” to akurat cena z kosmosu. Jeśli chcesz sprzedawać w całości, to licz się z tym, że powyższe wyceny są raczej dość realistyczne.

No i jeśli Ci się nie spieszy, to zawsze możesz spróbować wystawić za więcej i bardzo powoli schodzić z ceną w dół.

Rok to chyba wcale nie tak dużo. Po za tym komputer nie był ryrany a służył praktycznie do internetu, nie psuł się i jest na gwarancji.

Jeśli rzeczywiście mogę wziąć tylko 800zł to wcale go nie sprzedam, bo mi się to po prostu nie opłaca…

To tak samo jak auta - chcesz sprzedać po roku sprawne, zadbane to i tak Ci wartość spadnie o jakieś 40% na “dzień dobry”.

Rzeczywiście te 2000zł zawyżone, bo zdawało mi się, że tyle włożyłem w ten komputer a dałem za niego 1800zł :stuck_out_tongue:

Skoro 800 + 200 to straciłbym 800zł więc nie opłaca mi się sprzedawać tego komputera…