Prosze o wytłumaczenie na czym polega pakiet danych 1gb

Cześc dostałem sms od operatora że mam dodatkowy pakiet danych 1.00gb.

 

mój kolega powiedział że to jest internet ale moje pytanie czy to jest darmowy aż przekrocze limit 1gb czy o coś innego chodzi ?

Alnix

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

W jakiej sieci masz numer?

 

Większość operatorów oferuje tzw. “lejek” po przekroczeniu pakietu danych. Masz wtedy nielimitowaną transmisję danych ale z ograniczoną do (zwykle) 16-32kb/s szybkością.

mam w sieci orange. czyli mam tylko te 1gb a potem musze płacic ?

 

Nie.

 

 

Zależy  też  od  pakietu i  czy  masz abonament,  czy korzystasz  z  prepaidu bądź mixa.

Mam abonament nic więcej :slight_smile:

Podejrzewam jednak że po wykorzystaniu 1GB transferu na Twoim numerze prędkość internetu drastycznie zwolni, do następnego okresu rozliczeniowego.

 

Ps. sam tak mam u niebieskich/różowych (T-mobile).

moje jedyne teraz pytanie to czy 1gb tego transferu internetu jest za darmo?

Nie jest :wink: opłata za ten pakiet jest zawarta w abonamencie. 

Swoją drogą, nie wiesz co podpisywałeś? Wszystko musi być w umowie.

przykro mi ale nie wiem bo mama mi załatwiała i siostra bo mają telefony w orange i dostałem o 10zł mniej abonamentu miesięcznie.

Dziękuje można zamnknąc

Wszystko zależy od tego jaki to jest plan taryfowy. W niektórych pakiet jest wliczony w abonament (smart plan multi) a w innych dodatkowo. Jak zalogujesz się na Orange.pl to tam będą wszystkie informacje i wtedy będzie można coś więcej podpowiedzieć.