Proszę poczekac az instalator zaktualizuje pliki konfigura

Witam , posiadam windows 95 i mam pewien problem. Podczas wlaczania komputer wyskakuje scan disk i pisze że jakis tam jest blad i nie da sie go naprawic… czy cos w tym stylu… przekierowuje mnie zeby wyjsc z tego no i okej, pozniej pojawia sie oknoo podczas uruchamiania programu scandisk.exe wystepuje blad albo anulowane uruchamianie itp… kliknij dowolny klawisz aby kontynouwac uruchamanie systemu windows…

no i okej klikam i mi pisze

proszę poczekac az instalator zaaktualizuje pliki konfiguracyjne.

moze to potrwac kilka minut

czekam pól godziny i?? to samo? dlaczego jak moge to naprawic?;/

tryb awaryjny niechce wlesc podkreslam windows 95 :frowning:

przeinstaluj system z płyty win95

a nie da sie uratowac danych?:((

nie formatuj tylko przeinstaluj, jak masz dwie partycje możesz dane skopiować uruchamiająć kompa z dyskietki startowej

nie mam dwuch partycji , nie mam tez windowsa 95 :frowning: mam tylko dyskietke startową:/, poniewaz gdy zakupywalem ( moi rodzice ) jakies 10 lat temu, nie dostalismy zadnych płyt , tylko dyskietke startową. Co ja mam teraz zrobic wgrać windowsa 98?? wted yby chyba sie zachowały dane przypomimam mam tylko 1 dysk:(

spróbuj przeinstalować windowsem 98, wtedy win 95 zaktualizuje sie do win 98

a wiesz moze jak w windowsie 95 uruchomić biosa?:confused: bo nie moge znaleźć tego za wszelką cene , i równiez ze cd rom zeby sie najpierw uruchamial zamiast dyskietki ( musze znaleźć jakos biosa )

uruchamianie biosa nie zależy od systemu tylko od płyty głównej, do biosu wchodzisz naciskając del lub F1 / najczęściej / tam musisz odnaleźć opcję odpowiedzialną za ładowanie systemu i ustawić aby się ładował z dyskietki, potem uruchamiasz “włącz z obsługą cdrom” i mając to wchodzisz komendą / po załadowaniu będziesz mieć A:\ / dir X, gdzie X to litera napędu, u Ciebie jak masz jedną partycję to będzie prawdopodobnie D, chociaż dyskietka startowa “lubi” zmienić litery napędu, więc może być np. E, F. Ale jak już wejdziesz na cdrom gdzie masz win 98, dajesz polecenie “setup.exe” i instalator win 98 powinien wystartować , potem tylko czytać i po problemie, gdyby coś było nie tak pisz