Proszę powiedzcie mi jakie mogą być przyczyny restartu komp


(Kurss1005) #1

Szlag mnie trafi komp startuje, ajakże dochodzi do pulpitu chcę u ruchomić folder i nagle mam czarny ekran. Za chwilę komp zaczyna uruchamaić się od nowa i już potem wszystko jest ok. Co jest przyczyną takiego zachowania kompa.

KIS8, Malware, Dr. Web nic nie znalazły. WIN XP HE SP3 IE 8.


(Jaquera5) #2

Czy restart następuje tylko zaraz po włączeniu komputera czy następuje on również w trakcie pracy? Jeżeli tak to istnieje szansa ze twój zasilacz właśnie dochodzi do kresu swoich dni ;]


(Kurss1005) #3

Tylko przy starcie. Czy to też objaw końca zasilacza.


(Lukasz R1) #4

A jaki posiadasz zasilacz ??


(Kurss1005) #5

Serwis mi nie powiedział Mam Everesta . Można gdzieś znaleźć takie informacje nie rozbierając kompa?


(Lukasz R1) #6

dane o zasilaczu odczytasz tylko z zasilacza


(Kurss1005) #7

Dziś też coś się dzieje, sugestia o zasilaczu jest zaskoczeniem, bo cały czas świeci się lampka (zielona) czyli zasilanie jest. KIedy dochodzę do pulpitu LPM, czasami PPM, to nagle pojawia się czarny ekran i ponowny start, czyli info jak dostać się do BIOSU>postęp uruchamiania systemu >pulpit i ok. albo czasami nie i gaśnie ekran , potem od nowa.

Czasami przy uruchamianiu pojawia się pytanie o sposób uruchomienia , jak wiem z forum, źle wyłączony komp daje takie objawy - tylko ,że ja go wyłączam poprawnie. Poza tym czasami wyświetla się kilkakrotnie i dopiero powiedzmy za czwartym razem widać postęp ładowania systemu. Restart nie występuje podczas pracy kompa.