Proszę sprawdzić log, wirus Win32.Sality.aa

W zasadzie post powinnam rozbić na dwa działy, ale może tu znajdę pomoc i radę. Modernizowałam koleżance komputer i instalowałam system (Win XP PRO z SP3). Karty graficznej nie zmieniała i od niej zaczął się cały cyrk. Niżej podam parametry kompa, karta graficzna Gigabyte Radeon 9250. Zaraz po instalacji systemu, widoczna była w menedżerze urządzeń jako Radeon 9200. Po zainstalowaniu sterowników z dołączonej plytki CD widniała już jako 9250, koleżanka kliknęła sobie na uaktualnienie , pliki pobrały się, ale nastapił reset i dopiero przywrócenie sterownika, poprawiło stabilność systemu. Ciągle jednak prosiła, żeby te stery uaktualnić, więc zainstalowałam program DriverMax, znalazłam sterowniki ATI Catalyst Omega 6.05 i razem z nimi wpakował się w/w wirus. Powalczyłam z nim parę godzin, używając wszystkich programów jakie możliwe ( Kaspersky Rescue Disk, sality_off.rar, Malwarebytes, Dr.Web CureIt! ) W tej chwili mam nadzieję, że system czysty, ale masa programów nie działała i zastanawiam się czy nie zrobić ponownego formatu, ewentualnie naprawy systemu? Mam dwie prośby; które sterowniki do Radeona 9250 zainstalować, żeby działały stabilnie ( te z płytki CD są sprzed 3 lat), oraz proszę o sprawdzenie loga z HJ, osobiście wydaje mi się, że chyba jest ok.

Log z HJ

http://wklej.org/id/113655/

Co do sterowników to nie pomogę.

Co do wirusa to jest to zdecydowanie za słaby log. Poza tym wcale nie musu być widoczny w żadnym logu ale i tak będzie działał. Programy nie działają bo to właśnie jego sprawa. Wklej jeszcze log z ComboFix

viewtopic.php?p=1170959#p1170959

Podczas pobierania i skanu wyłącz antywirusa i zaporę.

Wirusa pozbyłam się, system czysty, skanowałam kilkoma skanerami. Programy nie działały (padła Avira), był wyłączony edytor rejestru i menedżer zadań, już jest ok. ComboFix użyłam podczas “walki” z wirem. Aktualnie nie instalowałam żadnego AV, komp póki co odłączony od netu. Zastanawiam się nad pełnym formatem (wszystkie partycje), nie wiem i już nie mam ochoty sprawdzać czy wszystkie poprzednio zainstalowane programy działają poprawnie, kilka z nich uleglo uszkodzeniu. Pozostaje sprawa odpowiednich sterowników, ale napiszę chyba do działu “sterowniki”, bo tu raczej małe szanse, że ktoś poda linki.