Protokół bluetooth - czy zawsze taki sam?

Chciałem was zapytać czy bluetooth jest jednym i tym samym protokołem niezależnie od producenta tel. czy urządzenia? Chodzi mi czy wszystkie tel i urządzenia mające bluetooth są ze sobą kompatybilne. Czemu pytam, a no dlatego, że mam w samochodzie zamontowany zestaw głośnomówiący Nokii CK - 7W i telefon SPV M650 (HTC) z Orange i jest problem z używaniem zestawu takli, że mnie bardzo źle słychać, każdy z kim rozmawiam mówi że mnie bardzo źle słyszy, że cicho i że coś mocno przerywa - ja słyszę całkiem dobrze. Myślałem że to wina mikrofonu w zestawie który zamontowany jest przy lusterku na przedniej szybie. W efekcie podczas jazdy nie wiele mogę rozmawiać a i tak muszę się drzeć do mikrofonu zbliżając usta do samego lusterka - nie ma mowy o normalnej jeździe a już o rozglądnięciu się na bok z odwróceniem głowy można zapomnieć. Myślałem, że to wina mikrofonu, jak już napisałem, ale podłączyłem telefon żony, Nokia i ten śmiga do tego stopnia, że siadałem na tylnej kanapie i odwracałem głowę w różne strony i do tego mówiłem cicho i normalnie byłem słyszany.

Wygląda na to że to jakaś niekompatybilność telefonu z zestawem, ale z tego co mi wiadomo, to bluetooth jest protokołem o określonych parametrach i nie powinno być różnicy w jakiej marce telefonu działa.

Nie wiem co teraz robić, czy jechać do tych co zamontowali i reklamować, ale oni podłączą tel. nokii i powiedzą że działa dobrze i że to wina telefonu mojego bo u nich działa, a zmieniać telefonu tez za bardzo jeszcze nie mogę. Może to jest przyczyna jeszcze czegos innego?