Protokół IPv6

po co to jest w viście , do czego służy i kiedy to stosujemy.

Pierwszy link po wpisaniu Protokół IPv6 + vista w Google

A to w razie chęci wyłączenia

zarówno pierwszą informację jak i sposób odłaczenia IPv6 znalazłem wczesniej w internecie , ale dzieki. mój problem polega na tym że mam dwa laptopy dell jeden z XP a drugi z vistą. predkość sciągania tego samego pliku jest na viście 30% niższa niż na xp. poradzono mi bym odłaczył IPv6. mam dialnet i nie jestem fachowcem w tej dziedzinie . poza tym znalazłem taki tekst:

"W Windows Vista domyślnie instaluje i uruchamia się protokół IPv6. Może on powodować błędy w funkcjonowaniu programów monitorujących sieć.

Używanie obu wersji IP naraz spowoduje dwukrotne zwiększenie ilości zapytań DNS, gdyż w takim przypadku system musi zdecydować, za pomocą której wersji będzie komunikował się z danym hostem w sieci. Może to spowodować przeciążenie serwerów usługi DNS."

czy to może mieć na szybkość sciągania plików?

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 5:21

czy to może mieć wpływ na szybkość ściagania plików.

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 16:37

zastanawiam sie nad jednym , ze nikt nie ma problemu z gorszym WiFi w porównaniu z xp. aktualizacje visty do samodzielnego zainstalowania byly opisane na http://www.dobreprogramy.pl. mają się one znależć w sp1 dla visty. problem jednak jest czego ja jestem żywym dowodem. na obu laptopach mam prawie to samo a laptop z vista ma lepszą konfigurację ( bo nowszy).na WiFi to się nie przekłada. dodam ze mam router linksys wrt54gl soft Tomato.

Sprawdziłem ten problem na trzech laptopach : z Win 98, Win XP i na moim HP z Vistą = niczego dziwnego i wolniejszego nie wychwyciłem.

Bardzo możliwe że jest tak jak w komentarzu pod sposobem na zablokowanie 6-tej wersji, winne jest dopracowanie oprogramowania.