Protokół RIP - informacje o zainstalowanym protokole

Witam,

mam problem z przetłumaczeniem tych informacji. Niestety nie za dobry jestem z angielskiego aby te informacje opisać po polsku w zrozumiały sposób dlatego zwracam się do was z prośbą o to.

Wrzucam zdjęcie z użycia komendy show ip protocols

Chciałbym aby ktoś mi wytłumaczył co zawarte jest na tym raporcie.

 

 

Sending updates every 30 seconds - protokół RIP wysyła uaktualnienia o trasach do sąsiednich routerów co 30 sekund.

Invalid after 180 seconds, hold down 180, flushed after 240 - ?

Outgoing update filter list for all interfaces is not set - ?

Incoming update filter ** list for all interfaces is not set** - ?

Redistributing (rozprowadzenie?) - RIP

 

Default version control: send version 1, receive any version -  domyślna wersja kontroli: wersja 1, 

 

Interface 

FastEthernet 0/1 i FastEthernet 1/0 - oznacza, że te dwa interfejsy wysyłają do sąsiednich routerów informacje o swoich trasach?

Automatic netowork summarization is in effec t - automatycznie router sumaryzuje do jednej klasy pierwotnej?

Maximum path: 4 - jeśli router utrzyma 4 równoważne trasy to może maksymalnie wprowadzić 4 trasy 

 

 

Passive Interface FastEthernet 0/0 - oznacza, że ten interfejs nie wysyła informacji o trasach do sąsiednich routerów?

Routing Information Sources - tutaj już kompletnie nie wiem co to oznacza

 

Mam nadzieję, że znajdzie się osoba która wytłumaczy lub poprawi mi to co napisałem.

 

Pozdrawiam.

 

RIP_-_raport.thumb.jpg.1965c312167f1d1e7

Jeśli podchodzisz do CCNA i nie znasz angielskiego, to na egzamin certyfikacyjny bez angielskiego nie masz nawet co isć. Poza tym angielski w IT to podstawa, bez tego ciężko będzie Ci sobie poradzić w pracy. Nie chodzi nawet o poradniki, ale dokumentacje techniczną, która niekiedy dostępna jest tylko w języku angielskim. Dlatego najwyższy czas pomyśleć o nauce angielskiego. To tak słowem wstępu.

To są podstawowe słowa, które znajdziesz chociażny w translatorze Google i przy okazji poznasz ich znaczenie :wink:

Tak w skrócie. Jeśli znasz zasadę działania protokołu RIP, to powinieneś się domyślić co mówią te komunikaty. Sending updates to wysyłanie aktualizacji (informacji o trasach) po każdych 30 sekundach. Jak wiesz RIP co 30 sekund wysyła informację o trasach. Jeśli przez 180 sekund nie uzyska odpowiedzi, po 240 router czyści trasę ze swojej tablicy. Invalid - niewłaściwy, błędny. Komunikaty mówią, że nie masz ustawionych filtrów dla aktualizacji wychodzących i przychodzących. Kolejna informacja, to że masz włączoną sumaryzację tras. Routing for networks, to trasy dla sieci. Te ostatnie IPiki to informcja skąd router dostał informację o trasach do innych sieci.

Domyślne sprawdzanie wersji: wysyłąna wersja to 1, przyjmuj dowolną wersję. RIP ma 2 wersje. Możesz zdecydować, aby wysyłania i odbierana była konkretna wersja.

Tak, pownieważ na interfejsie możesz mieć hosty, np. PC i one nie potrzebują takich informacji.