ProtonVPN Android, zbieram opinie

Cześć,

Zacząłem rozglądać się za VPN na Androida. W Internecie znalazłem w proponowanych ProtonVPN. Założyłem darmowe konto i póki co działa, nie rozłącza mnie.

Ale nie mam pewności, co do autentyczności tej aplikacji. Czy aplikacje VPN (ogolnie, nie ProtonVPN) rzeczywiście ukrywają ruch sieci, łącząc się z Wifi w miejscach publicznych, jak np. lotnisko, kawiarnia?

VPN tworzy szyfrowany tunel pomiędzy Twoim urządzeniem a serwerem VPN. Dostawca łącza internetowego widzi, że łączysz się z VPN, ale nie widzi tego co wysyłasz/odbierasz. Dlatego VPN jest wręcz obowiązkowy, jeśli w publicznej sieci WiFi robisz coś więcej niż tylko przeglądanie śmiesznych obrazków na kwejku.

Darmowego Protona używam codziennie od roku (na kompie). Jestem bardziej niż zadowolony.

Jestem w Niemczech i z automatu ProtonVPN połączył mnie z Niemcami. To nie powinno być tak, że aplikacja powinna połączyć z innym krajem niż z tym, w którym aktualnie przebywam?

W ramach darmowego konta możesz połączyć się z Holandią, USA lub Japonią. Na pewno masz darmowe konto?

1 polubienie

Tak, darmowe. Dwa połączenia robiłem i z automatu z Niemcami połączyło mnie.

A możesz podrzucić zrzut ekranu?

U mnie wygląda to tak:

Ok, wszystko jasne. Dostałem pełną wersję na określony czas.