ProtonVPN w Linux Mint i kłódka na sieci

Nie mogę się połączyć z siecią ProtonVPN, kłódka na sieci.

Zainstalowałem oprogramowanie: openvpn, network-manager-openvpn-gnome, resolvconf przez terminal.
Ze strony ProtonVPN po zalogowaniu się skopiowałem> OpenVPN/IKEv2 Username i OpenVPN/IKEv2 Password:


Wkleiłem je w odpowiednie miejsce tu:

Pobrałem plik konfiguracyjny serwera> nl-free-01.protonvpn.com.udp.ovpn z którym ma się łączyć i zamontowałem w odpowiednie miejsce.
I jak najadę kursorem na ikoną sieci z kłódką to pisze że> Połączonio z VPN.
Screenshot_2019-02-04%20Online%20Photo%20Editor%20Pixlr%20Editor
Co zrobić żeby ta kłódka z sieci znikła i uzyskać połączenie z siecią ProtonVPN?
Co robię nie tak jak trzeba?

Kłódka oznacza połączenie z vpn.

Wejdź na:


i sprawdź jakie masz IP. Powinno pokazać, że holenderskie.

W tym rzecz że nie mogę się połączyć przeglądarką z żadną stroną jak włączę VPN. Choć jak najadę kursorem na ikonę sieci to pisze że: Połączono z VPN. Co jest nie tak?

Na ilu komputerach można instalować ProtonVPN Free na jednym profilu? To jest trzeci komputer na którym instaluje ProtonVPN Free na jednym profilu.

W pierwszym oknie, które wrzuciłeś, w prawym dolnym rogu masz przycisk “zaawansowane”. Kliknij i pokaż jak masz ustawione opcje.

Darmowe konto pozwala na jednoczesne połączenie z jednego komputera. I faktycznie tak jest w przypadku używania aplikacji. Natomiast przez openVPN udało mi się połączyć kilkoma maszynami naraz. Aczkolwiek lepiej założyć kilka kont. A jeszcze lepiej opłacić usługę.

Zaawansowane…

Zaptaszkuj “kompresja LZO” w pierwszym oknie. Potem rozłącz VPN i połącz ponownie.

Po zaptaszkowaniu kompresja LZO jak włączę VPN to jest zwykłe połączenie WI-FI i nie ma kłódki na ikonie sieci.

Nie mam doświadczenia z połączeniem po UDP. Pobierz konfigurację dla TCP/IP.

Dalej nie mam połączenia z serwerem. Co mogłem źle zrobić?

EDIT:
Teraz w zaawansowanych po zaptaszkowaniu kompresja LZO mam połączenie z netem.

Dzięki za pomoc, bez Ciebie by się to nie udało :slightly_smiling_face:

Na marginesie…

… sprawdziłem konfigurację na swoim komputerze. Od zawsze (nieświadomie) korzystam z UDP. Taki ze mnie ekspert :joy:

Tak bywa, mówią że pod latarnią najciemniej :grinning: