Prowadnica w wordzie

Moja koleżanka ma problem, otóż robi jakieś zaproszenia i musi zrobić 2 na jednej stronie, układ karki jest pionowy i nie wie jak zrobić żeby pokazała się linia pozioma po środku, offica ma 2003

Szukałem prowadnic w wordzie ale nie znalazłem, czy jest jakiś inny sposób żeby wyznaczyć środek ?

Ja wstawiam na całej stronie tabelę 2 × 2. Nie jest to metoda idealna, ale lepszej w Wordzie chyba nie ma. I tak trzeba parę kartek wydrukować - żeby sprawdzić czy wszystko jest OK.

Pax , najłatwiej jak podzielisz stronę na dwie kolumny, podczas definiowania będziesz mógł wybrać czy ma być wyświetlana linia oddzielająca. Co do tej tabelki, to nawet ujdzie, chociaż różnie to z marginesami bywa.

Pax , linie pozioma możesz zrobić za pomocą znaku minus ( - ) jeśli przytrzymasz go tak długo aż będzie tyle tych minusów by były na całej szerokości kartki i po wciśnięciu ENTER utworzy ci się linia ciągła… a jeśli chodzi o środek… to przy pomocy linijki po lewej stronie ustaw tą linię ciągłą…

Jeśli chodzi o robienie zaproszeń to proponował bym program COREL DRAW chociaż w wersji trial. O wiele łatwiej jest w nim takie coś zrobić i o wiele większe możliwości co do tworzenia oryginalnego wyglądu.

(tam są prowadnice) :wink: