Przebudowa sieci komputerowej w szkole

Witam. Oto kolejny post z cyklu moich potyczek z internetem w szkole. Obecnie sieć w szkole wygląda jak na poniższym schemacie.

http://i46.tinypic.com/2pqopb9.jpg

Wszystkie komputery łączą się z serwerem, który służy jako brama domyślna oraz hostuje stronę www szkoły. Wraz z drugą informatyczką doszliśmy do wniosku, że serwera trzeba się pozbyć, bo to wiekowy sprzęt i ciągle się wysypuje. Chciałbym zakupić jakiś router do małych sieci firmowych (coś pokroju nie wiem, np TP-Linka TL-R480T+) i do niego podłączyć pierwsze dwa switche, a stronę szkoły przenieść na jakiś hosting. Zapomniałbym, wszystkie komputery w szkole są w jednej adresacji. Zależy mi przede wszystkim na DHCP, bo teraz każdy komputer musi mieć ręcznie wpisany adres IP, a oszczędziłoby to wiele czasu, żeby komputer po prostu włączyć do sieci i już miałby internet. W planach jest też budowa sieci wifi w oparciu o Unifi, z tym, że niektóre AP będą musiały być podłączone do różnych switchy. Czy moje rozwiązanie będzie wydajne i czy ma szansę zadziałać? Jaki router polecacie do tego (zależy mi na stosunkowo niskiej cenie, szkoła ma niezbyt dużo środków)? Zazwyczaj budowane przeze mnie sieci opierały się o kilka, kilkanaście komputerów więc nie jestem pewny wszystkiego.

Co to za serwer? To jest serwer czy zwykły PC? Co to znaczy wysypuje się? Chodzi i oprogramowanie czy awarie sprzętowe, np. samoczynny restart? Jeśli chodzi o niestabilne działanie oprogramowania, może warto wymienić tylko oprogramowanie na, np. Vyattę, będziesz miał serwer DHCP, równoważenie obciążenia itp. Natomiast stronę można przenieść na hosting.

Możesz kupić router, ale możesz najpierw spróbować powyższego rozwiązania.

Jest to PC stojący na nie dotykanym od 6 lat slackware. Co do awarii to zdarza mu się restartować oraz nie wiem dlaczego jak się odłączy coś od sieci to potem nie potrafi ponownie tego podłączyć, gubi też konfigurację. Myślę, że zakup zwykłego routera to będzie najlepsza opcja.

Jak sytuacja przedstawia się z AP Unifi, sparują się bez problemu z kontrolerem?