Przechodzenie przez foldery

(matusia :)) #1

Czy mozecie mi powiedzieć jak nadac prawa tak aby:

Główny folder jest niewidoczny dla wsztstkich uzytkowików, ale zawiera w sobie dwa foldery które są udostępnione odpowiednie dwum uzytkownikim. tzn uzytkownik "A" widzi folder "x" i moze go dowolnie modyfikowac, ale nie ma dostepu do folderu "y" i nie widzi go. Użytkownik "B" widzi folder "y" i również dowolnie go modyfikuje i nie widzi folderu "x".

Jak wyciągnąć każdy folder tak aby był widoczny tylko dla odpowiedniego użytkownika????

(Lasinski Jacek) #2

matusia :slight_smile:, jaki masz dokładnie system operacyjny? Prawa dla poszczególnych folderów możesz nadawać grupom użytkowników.

(mareksolak) #3

Folder można ukryc , ppm na folder > właściwości > zaznacz ukryty > zastosuj

(Lasinski Jacek) #4

mareksolak , wystarczy włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów i tyle po zabezpieczeniu :p.

(matusia :)) #5

Nie o to mi chodzi :evil: naucz sie czytać !!

(Lasinski Jacek) #6

matusia :slight_smile:, nie rozumiem Ciebie pisz do kogo kierujesz wypowiedź, jaki masz system dokładnie system operacyjny?

(matusia :)) #7

oczywiscie windows xp. i nie chodzi mi o samo ukrywanie folderu bo to prościzna :expressionless: chodzi mi o takie nadanie uprawnień aby w ukrytym folderze zawierajacym dwa inne foldery, kazdy z tych folderów był widoczny na dwuch róznych profilach uzytkowników. Chodzi jeszcze o wyciągnięcie kazdego folderu np na pulpil tak aby stanowil jak by link... bo przeciez jesli głowny folder jest ukryty to podfolderów równies nie widac.

(Lasinski Jacek) #8

matusia :slight_smile:, a jaka wersja dokładnie Home czy Professional, w tej drugiej jest łatwiej to wszystko ustawić.

(matusia :)) #9

profesional oczywiscie

(Lasinski Jacek) #10

matusia :slight_smile:, zasady grup, i tam. PPM na folderze zakładka Zabezpieczenia i tam udzielasz praw do folderu odpowiednim grupom użytkowników.

(matusia :)) #11

oooooooo rany;/ wiem gdzie to jest. i o co chodzi. to ze jestem kobieta nie oznacza ze nie znam takiej proscizny! chodzi mi konkretnie o to co napisalam, nie potrzebuje pokazywania palcem gdzie co jest :evil: szkoda ze nie dodałąes ze trzeba odznaczyc proste udostepnianie i dziedziczenie. prawa nie maj spływac z grup tylko maja byc nadane bezposrednio dla kazdego uzytkownika.

(Lasinski Jacek) #12

matusia :slight_smile:, nikt Ci nie musi pomagać, jak nie chcesz. Nadaj prawa dla folderów odpowiednim użytkownikom i tyle, inni kiedy będą próbować dostać się do danego folderu otrzymają komunikat "Odmowa dostępu".

(matusia :)) #13

ok to nie ma sęsu... te prostackie rzeczy ,moge zrobić bez niczyjej pomocy, widze ze sie nie rozumiemy i ze czytanie ze zrozumieniem jest jakąś anomalią tu... :o

sama sobie poradze thx