Przechodzenie przez foldery

Czy mozecie mi powiedzieć jak nadac prawa tak aby:

Główny folder jest niewidoczny dla wsztstkich uzytkowików, ale zawiera w sobie dwa foldery które są udostępnione odpowiednie dwum uzytkownikim. tzn uzytkownik “A” widzi folder “x” i moze go dowolnie modyfikowac, ale nie ma dostepu do folderu “y” i nie widzi go. Użytkownik “B” widzi folder “y” i również dowolnie go modyfikuje i nie widzi folderu “x”.

Jak wyciągnąć każdy folder tak aby był widoczny tylko dla odpowiedniego użytkownika???

matusia :slight_smile:, jaki masz dokładnie system operacyjny? Prawa dla poszczególnych folderów możesz nadawać grupom użytkowników.

Folder można ukryc , ppm na folder > właściwości > zaznacz ukryty > zastosuj

mareksolak , wystarczy włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów i tyle po zabezpieczeniu :p.

Nie o to mi chodzi :evil: naucz sie czytać !!

matusia :slight_smile:, nie rozumiem Ciebie pisz do kogo kierujesz wypowiedź, jaki masz system dokładnie system operacyjny?

oczywiscie windows xp. i nie chodzi mi o samo ukrywanie folderu bo to prościzna :expressionless: chodzi mi o takie nadanie uprawnień aby w ukrytym folderze zawierajacym dwa inne foldery, kazdy z tych folderów był widoczny na dwuch róznych profilach uzytkowników. Chodzi jeszcze o wyciągnięcie kazdego folderu np na pulpil tak aby stanowil jak by link… bo przeciez jesli głowny folder jest ukryty to podfolderów równies nie widac.

matusia :slight_smile:, a jaka wersja dokładnie Home czy Professional, w tej drugiej jest łatwiej to wszystko ustawić.

profesional oczywiscie

matusia :slight_smile:, zasady grup, i tam. PPM na folderze zakładka Zabezpieczenia i tam udzielasz praw do folderu odpowiednim grupom użytkowników.

oooooooo rany;/ wiem gdzie to jest. i o co chodzi. to ze jestem kobieta nie oznacza ze nie znam takiej proscizny! chodzi mi konkretnie o to co napisalam, nie potrzebuje pokazywania palcem gdzie co jest :evil: szkoda ze nie dodałąes ze trzeba odznaczyc proste udostepnianie i dziedziczenie. prawa nie maj spływac z grup tylko maja byc nadane bezposrednio dla kazdego uzytkownika.

matusia :slight_smile:, nikt Ci nie musi pomagać, jak nie chcesz. Nadaj prawa dla folderów odpowiednim użytkownikom i tyle, inni kiedy będą próbować dostać się do danego folderu otrzymają komunikat “Odmowa dostępu”.

ok to nie ma sęsu… te prostackie rzeczy ,moge zrobić bez niczyjej pomocy, widze ze sie nie rozumiemy i ze czytanie ze zrozumieniem jest jakąś anomalią tu… :o

sama sobie poradze thx