Przechodzi w stan uśpienia po czym wyłącza się WINDOWS 7! pomocy

Witam, mam problem, gdy zamykam pokrywę w laptopie przechodzi on w stan wstrzymania następnie kiedy chcę go wybudzić słychać że dysk startuje, jest czarny ekran trwa tak okolo 20-30sec i komputer się włącza na nowo z komunikatami o błędzie systemu windows z opcjami do wyboru “uruchom normalnie” “tryb awaryjny” itp, po włączeniu komputera pojawia się taki komunikat na pulpicie:

 

 

Podpis problemu:

WIN+R :

EVENTVWR.exe

OK

Aplikacja , System ?

POWERCFG.cpl @0,/EDITPLAN:

OK

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x000000ea (0xfffffa8008b8fb50, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 042116-19656-01.

 

ale mam pewien problem stanąłem na tym kroku:

Aplikacja , System ?

POWERCFG.cpl @0,/EDITPLAN:

OK

Potrzebna jest treść komunikatu z Podglądu Zdarzeń o błędzie .

WIN+R

POWERCFG.cpl @0,/EDITPLAN:

OK

Opcje zasilania - ustawienia .

Wykonaj CHKDSK dysku C :

Dysk C - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź - Zaznacz x2 - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzenie dysku - OK

RESTART !

niestety to wszystko nie pomogło a po wpisaniu POWERCFG.cpl @0,/EDITPLAN i wciśnięciu OK również nic się nie dzieje, jakieś pomysły? mogę udostępnić jakieś informację jeśli potrzeba

WIN+R

CMD.exe

SFC.exe /SCANNOW

ENTER

5719e38c085b1_Beztytuu.thumb.jpg.bb73638nie pomogło nadal wstawiam screan, nie wiem czy się otworzy ale komunikat jest “funkcja ochrona zasobów systemu windows nie znalazła naruszeń integralności”

Więc wróćmy do elementarnych podstaw: jaki to laptop i jaki dokładnie system operacyjny?

Lenovo E50-80, i5-52000u, 8gb ram, Intel HD Graphics 5500 i AMD Radeon R5 M330 2GB, System Windows 7 64-bit,

Problem jest od około 3-5 tygodni, wcześniej było ok, jeśli jest możliwość mogę na teamviwer udostępnić komputer w celu naprawienia tego problemu

-70, -80? (na spodzie masz dokładnie opisany model)

zapomniałem dopisac -80

POWERCFG.cpl @0,/EDITPLAN ?

A dwukropek na końcu to co go “zjadło” ?

Trzeba się posługiwać Kopiuj/Wklej! Nie ma sensu pisanie tych komend z głowy , bo czasem są skomplikowane i długie , a wielkość liter po przecinku ma niejednokrotnie zasadnicze znaczenie tj. decyduje o uruchomieniu lub nie !

Weź odczytaj treść komunikatu z Podglądu Zdarzeń ! 

  1. Wyczyść wszystkie 5 dzienników .

  2. Po wystąpieniu problemu otwórz Podgląd Zdarzeń i zapisz do pliku .evtx dziennik w którym zostało ono zarejestrowane i umieść , aby było możliwe jego ściągnięcie .

  3. Jak nie potrafisz to zrób skan FRST (FRST , ADDITION) w pliku ADDITION są błędy rejestrowane przez Podgląd Zdarzeń .

Wszystko wskazuje na to że , problem wywołuje sterownik karty graficznej AMD . Należy spróbować zmienić ustawienia planu zasilania , a jak to nie pomoże to wrócić do starszej wersji sterownika .

Odinstaluj sterowniki kart graficznych (Intela HD oraz AMD), zrestartuj system, a następnie zainstaluj najpierw sterowniki Intela, zrestartuj system i dopiero zainstaluj sterowniki Radeona. Zrestartuj jeszcze raz i sprawdź czy problem zniknie. Jeśli dalej będzie występował to pobierz ze strony producenta jeszcze BrightnessPatch2.

(przydałaby się analiza tego zrzutu pamięci …)