Przechowywanie danych w chmurze 512 GB za darmo

Natknąłem się w sieci na stronkę na której jest 512 GB miejsca na przechowywanie plików w chmurze, i to za darmo. Doczytałem w FAQ że nie ma żadnych limitów transferu.Ciężko uwierzyć.

http://www.beecloud.eu/index.html

Można spokojnie zrobić kopię zapasową całego dysku w chmurze. Co myślicie? Ta stronka ma szansę się utrzymać? Czy dane są bezpieczne?

Jest to chyba jak dotąd najlepsza oferta na rynku, i dość nieprawdopodobna. Ciekawe, czy domowy użytkownik wykorzysta całe to miejsce.

Albo padną z powodu braku przestrzeni wolnej, albo zmienią darmową ofertę na płatną po jakimś czasie :slight_smile:

Kopię całego dysku? Nie radziłbym nikomu dawać swoich danych, nie rozumiem ludzi, którzy wszystkie swoje dane komuś przekazują… w ogóle idea przechowywania danych w chmurze do mnie nie trafia.

Szary user nie ma nic ważnego co byłoby warte kradzieży, a ten pro ma swój serwer do backup’u danych :slight_smile:

Chmura? Nie wiem czy Dropbox jest nią czy nią nie jest bo sam się gubię, ale tam wrzucam tylko to, co chcę komuś przekazać. Żadnych poufnych danych, tylko jakieś bzdety :wink:

DropBox jak najbardziej aczkolwiek stwierdzenie chmura do mnie nie przemawia i imo zostało stworzone na potrzeby mas społecznych żeby jakoś im to uzmysłowić. Jakieś bzdety to sam wrzucam ale mirror całego dysku NIE, no chyba że szyfrowane AESem albo czymś podobnym.

Zwykły user nie ma nic ważnego? heh to faktycznie wszystkie usługi typu chmura są udostępniane charytatywnie za darmo, bo przecież utrzymanie wielkich hal serwerowych, łącznie ze sprzętem i opłaceniem administratorów oraz prądu itp. to grosze :wink: Nie nie ma nic za darmo a oni mają z tego korzyści, właśnie z tych danych.

Ciekawe gdzie w polskich warunkach wykorzystać te 512GB, przy typowym upload-dzie 32kB/s :stuck_out_tongue: , wykorzystanie tego zajęło bo ~200 dni w których komp by musiał cały czas wysyłać dane na serwer, 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. To już szybciej by było wysłać im dysk naszą Polską Pocztą i poprosić że by wgrali dane bezpośrednio na serwer :stuck_out_tongue: . O co ja bym dał za łącze symetryczne w domu :smiley: .

Dane z dysku można zaszyfrować. Jeśli komuś zależy np. na odporności danych na pożar, to chyba najlepsze rozwiązanie.