Przechowywanie serwera gry, aby był dostępny dla wszystkich

Witam,

ostatnio z kolegiami, postawiliśmy coś typu serwer do pewnej gierki. Polega to na tym, że nie mamy jakiegoś tam profesjonalnego serwera, po prostu działa to jak program komputerowy, który umożliwia granie online.

Właśnie, problem jest z tym programem, gdyż aby wszyscy moi koledzy mogli grać, administrator musi włączyć komputer, no i potem ten program. Tylko co, jeśli admin wyjedzie gdzieśtam :stuck_out_tongue: ?

Postanowiliśmy, że będziemy serwer przechowywać w chmurze (coś ala dropbox) i po prostu kto z moderatorów będzie akurat przy kompie, to ten serwer włączy. Tylko dane serwera są bardzo często aktualizowane, a słyszałem, że na dropboxie są jakieś ograniczenia co do przesyłu danych.

Więc, oto moje pytania:

czy da się na dropboxie (lub na innych konkurencyjnych produktach) zrobić tak, aby pliki aktualizowały się np. co 5 minut? Czy są może inne rozwiązania tego problemu?

EDIT: Wybaczcie, chyba nie ten dział :confused:

Najidiotyczniejszy pomysł jaki widziałem w życiu. Dajcie sobie spokój.

Wiem że ten pomysł nie jest zbyt dobry (w sumie to nie jest też mój), ale w taki razie jakie rozwiązanie nam proponujesz? :slight_smile:

Kupno serwera dedykowanego.

Niestety kupno raczej nie wchodzi w grę :smiley:

A wracając do tego “darmowego pomysłu” o którym wspominałem, to czy da się tak zrobić? Żeby pliki na np. dropboxa wysyłały się co 5 minut?

Nie. Nie da się tak zrobić. Chyba że w skrypty chcesz się bawić.

Może wystarczy po prostu VPS, tańszy od dedyka, VPS oparte o OpneVZ powinny być jeszcze tańsze i mieścić się w granicach 15zł/miesiąc bądź w granicach 200zł/rok, jak masz ekipę przynajmniej 10 osobową, to akurat zrzuta po 20zł i nie musicie kombinować.

Pozdrawiam!