Przechwytywanie materiału nagranego na dysku twardym tunera na komputer

 

Witam, mam taki problem otóż zakupiłem kartę przechwytującą obraz i dźwięk na komputer.

Jest to karta z firmy Hauppauge a wersja jej to Colossus 2 HD VIDEO RECORDER model 1581 gdyż tylko ten model pozwalał zgrywać dźwięk Dolby Digital 5:1 poprzez złącze optyczne.

Poniżej dołączam linka do strony gdzie znajduje się karta przechwytująca wraz z jej opisem.

Lecz do czego dążę chcę poprzegrywać materiał z dysku tunera którego model to: Mediabox HD Digital Video Recorder jest on własnością UPC.

Jednak jakoś nie mogę sobie z tym poradzić.

Mimo iż do tunera z tyłu podłączam kabel hdmi oraz do wejścia karty która jest już w komputerze zamontowana w gnieździe PCIEXPRES 1 także hdmi oraz dźwięk połączyłem kablem optycznym niestety po uruchomieniu programu przechwytującego załączonego do karty nic nie mogę na komputer zgrać.

Już nawet przyszła mi myśl że sygnał może być zakodowany.

Lecz spróbowałem podłączyć odtwarzacz dvd marki Orion model 5400HC który posiada także złącze hdmi i też porażka mimo iż próbowałem odtworzyć płytę dvd niezabezpieczoną.

Zna się ktoś z szanownych Modelatorów lub Forumowiczów na tym i może mi dać wskazówkę jak można wyżej opisany problem rozwiązać ???

 

 

 

hauppauge hd 01581 colossus 2

 

 

Oczywiście, że jest zakodowany ze względu na ochronę praw autorskich.

Jak znalazłem w internecie jest jednak możliwe przesłanie kablem video do karty telewizyjnej zainstalowanej w komputerze. Sygnał przesyłany w taki sposób nie jest w kodowany i będzie w jakości SD możliwy do zapisu w komputerze w formacie jaki przewiduje oprogramowanie.

Witaj, dzięki za szybką reakcję.

Możesz zdradzić tajemnicę jakie jest to oprogramowanie i jak tego dokonać można ???

Nie mogę zdradzić bo nie nagrywam obrazów tv i nie wiem jaki programy są dobre do tego celu. Być może do niektórych kart telewizyjnych producenci dołączają takie oprogramowanie, a jeśli nie to trzeba szukać w internecie lub w sklepach. Są też darmowe programy do tego celu, ale można podejrzewać, że nie są najwyższej jakości. Przykładowo tutaj jest kilka takich programów: http://loadion.com/pl/Programy-do-nagrywania_7008.html